1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Menopauza – jak ją przeżyć, a nie przetrwać. Nowa sekcja w portalu Zwierciadła

Menopauza – jak ją przeżyć, a nie przetrwać (Fot. iStock)
Menopauza – jak ją przeżyć, a nie przetrwać (Fot. iStock)
Widząc ogromną potrzebę edukacji na temat menopauzy kobiet po 40. roku życia, przygotowałyśmy specjalną podstronę „Menopauza – jak ją przeżyć a nie przetrwać", w której poruszymy najważniejsze kwestie dotyczące klimakterium. Zaprosimy do niego lekarzy, dietetyków, psychologów – osoby kompetentne, których celem - podobnie jak naszym - jest przełamywanie stereotypów i zmowy milczenia dotyczącego menopauzy.

O menopauzie trzeba pisać, mówić, rozmawiać. Okazuje się bowiem, że nadal się jej boimy i bardzo mało o niej wiemy. Menopauza to nadal temat tabu, najwyższy czas ją oswoić i poznać jej różne odcienie.

Co roku menopauzę przechodzi ok. 250 000 kobiet. Większość z nas zupełnie nie jest przygotowana na to, co nas czeka. Nikt nie mówi nam o tym, jakie zmiany zajdą w naszym ciele wraz z końcem etapu płodności, nie słyszałyśmy o tym w szkole, ani w domu, rzadko kiedy mówi nam o tym lekarz. I przychodzi moment - nomen omen - zderzenia z rzeczywistością: uderzenia gorąca, bóle stawów, kłopoty ze snem, niemoc, gwałtowne spadki nastroju, kłopoty w relacjach, w pracy, trudności w seksie.

A mogłoby być zupełnie inaczej, gdybyśmy tylko miały większą wiedzę i były na to przygotowane zawczasu. Mogłybyśmy już na etapie perimenopauzy odpowiednio o siebie zadbać: wprowadzić zmiany w trybie życia, czuwać nad swoim zdrowiem, regeneracją, aktywnością fizyczną po to, aby nasz organizm lepiej zniósł nadchodzącą burzę hormonów i falę życiowych zmian.

Chcemy, aby kobiety były gotowe na menopauzę, aby mogły przeżyć (a nie tylko przetrwać!) ją świadomie, wykorzystując moment „pauzy” na to, aby o siebie zadbać, znaleźć dla siebie czas i być gotową na nowe wyzwania kolejnych dekad życia: osobistego, rodzinnego i zawodowego.

Zapraszamy na nasze łamy: Menopauza - jak ją przeżyć, a nie przetrwać

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze