1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Pełnia Bobrów – porządki czas zacząć!

Układy podczas pełni będą niespójne i skomplikowane, co odczujemy jako dezorientację. (Fot. iStock)
Układy podczas pełni będą niespójne i skomplikowane, co odczujemy jako dezorientację. (Fot. iStock)
27 listopada, w poniedziałek, o godzinie 10.16 będzie miała miejsce pełnia Księżyca. Prawie dotarliśmy do końca roku kalendarzowego – nadszedł czas, aby uwolnić się od tego, czego nie chcemy wnieść w rok 2024.

Zadajmy sobie pytanie, co się stało już zbyt ciężkie, zbyt nieaktualne, zbyt stare. Czas przygotować się do wielkiego oczyszczania, ale najpierw trzeba będzie doświadczyć emocjonalnego chaosu, wyjaśnić pewne sprawy z ludźmi i poczuć opór materii, by wiedzieć, w jakim kierunku nie podążać. Układy podczas pełni będą niespójne i skomplikowane, co odczujemy jako dezorientację.

Księżyc w Bliźniętach – od słowa do słowa

Znak Księżyca podczas poniedziałkowej pełni – na 4 stopniu osi Bliźnięta–Strzelec – namówi nas, żebyśmy przemyśleli sobie przyszłość. Bliźnięta są bystre i obiektywne – jest więc możliwe, że jasno zobaczymy ścieżkę, którą chcemy kroczyć w nadchodzącym roku. Księżyc w opozycji do nieznającego ograniczeń Słońca w Strzelcu podkręci nasze apetyty, żeby nie zważając na okoliczności, podjąć wewnętrzną decyzję o zmianie. Podczas pełni mogą wyjść na jaw nowe informacje oraz zaistnieć fakty, które ukażą nasze cele w kontekście relacji. Z kim chcemy wkroczyć w nowy rok – oto jest pytanie. Czas pełni w towarzyskich Bliźniętach może okazać się czasem spotkań, społecznych wydarzeń, ożywionych kontaktów. Odczujemy potrzebę, żeby opowiedzieć swoją historię i zrobić krok ku nowym sojuszom. Warto teraz sprzymierzyć się z ludźmi, którzy mogą nas czegoś nauczyć i z którymi zbudujemy coś kreatywnego.Bliźnięta rządzą trzecim domem – komunikacji, podczas gdy Strzelec dziewiątym – prawdy i wiedzy. Razem tworzą oś umysłu. Pracując z tymi energiami, można zrozumieć swoje podejście do nowych informacji i sposobu ich przetwarzania. Odpowiedz sobie na pytania: czy przyjmujesz je z otwartością, czy sprawiają, że czujesz się defensywnie? Czy dla wygody trzymasz się starej narracji, czy też chętnie witasz nieznane?

Kwadratura Merkurego z Neptunem – rozproszenie

Umysł podczas pełni będzie działał na wysokich obrotach, ale uporządkowanie ważnych myśli i pomysłów może sprawiać problemy. Trzeba się liczyć z rozproszeniem i dekoncentracją. Szczegóły mogą nam umykać, dlatego lepiej skupić się na ogólnej wizji. Neptun, który utworzy kwadraturę z Merkurym – planetą intelektu – jest od tego, żeby ożywiać naszą wyobraźnię i podsuwać większe obrazy. Na poziomie kontaktów międzyludzkich mogą zagościć emocje – trudne do okiełznania, sprecyzowania, rozszyfrowania. Sprzyja to manipulacjom albo komunikacyjnym niejasnościom. Zachowajmy czujność i pragmatyzm.

Mars w Strzelcu w opozycji do Księżyca – między optymizmem a realizmem

Mars odegra określoną rolę w tym astrologicznym wydarzeniu – uświadomi, w jaki sposób nasze działania wpływają na interakcje z innymi. W czasie Pełni Bobrów trudno będzie ukryć stłumioną agresję lub rozczarowanie, dlatego ważne jest, aby kontrolować impulsywne zachowania. Niepokój może bowiem mieszać się z podekscytowaniem. Może nas kusić, żeby podjąć ryzyko niepotrzebnego konfliktu. Śmiałe posunięcia lepiej teraz tylko zaplanować i zająć się przewidywaniem. Ważne będzie również, aby zachować balans między optymistycznym a realistycznym nastawieniem, bo Strzelec potrafi czasem przeholować.

Saturn w kwadraturze do osi pełni – kto ma rację?

Ten aspekt pełni może okazać się najbardziej kłopotliwym, bo skonfrontuje nas z samokrytycyzmem oraz niewiarą w siebie i nasze wizje. Choć Strzelec będzie podpowiadał, że wszystko jest możliwe, a Bliźnięta będą wiedzieć, jak wprowadzić swoje zamierzenia w czyn, Saturn obdarzy zwątpieniem. Mogą pojawić się blokady komunikacyjne. Jeśli będziemy pamiętać, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni i wzajemnie potrzebujemy okazywać sobie współczucie, uda nam się rozwiązać nieporozumienia i własne rozterki. Zamiast upierać się przy swojej racji, warto postawić się w sytuacji tej drugiej osoby. Saturn swoim poczuciem odpowiedzialności zrównoważy zimną bezstronność Bliźniąt i brak umiaru Strzelca. Podczas Pełni Bobrów mamy szansę przekonać się, że nasze historie można napisać od nowa w dowolnym momencie – wystarczy zmiana perspektywy.

Co Pełnia Bobrów przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Pełnia w trzecim domu komunikacji uaktywni twoje pomysły i koncepcje. Wydobędzie na światło dzienne pytania, na które nie ma odpowiedzi. Jeśli pozostaniesz ciekawy i otwarty, odkryjesz informacje, których szukasz. Nie bój się zaakceptować tego, czego jeszcze nie wiesz.

Byk: Księżyc w Bliźniętach odwiedzi twój drugi dom astrologiczny. To obszar pieniędzy i poczucia bezpieczeństwa materialnego. Pełnia rzuci światło na twoje zasoby finansowe. Być może nadszedł czas, aby inaczej zarządzać budżetem i znaleźć nowe źródła zarobków? Pomyśl o oszczędzaniu.

Bliźnięta: Pełnia w waszym pierwszym domu może sprawić, że uświadomicie sobie ważne pomysły lub opinie związane z wyrażaniem siebie. Jest to dobry moment na zastanowienie się na nad nowymi studiami lub rozwojem zainteresowań. Otwórzcie się na przyjęcie istotnych informacji o sobie.Rak: Pełnia zachęci cię, żebyś wejrzał w swoje wnętrze i tam ujrzał wzorce i nawyki, które rządzą twoimi nie do końca uświadomionymi zachowaniami. Obecność pełni w dwunastym domu stłumionych emocji może wyzwolić w tobie niepokój. Pomogą medytacja i spokój.

Lew: Księżyc Bobrów w jedenastym domu przyjaźni i społeczności sprawi, że pojawią się ważne kwestie do wyjaśnienia. Dyskusje, które będą się toczyć – choć mogą być trudne merytorycznie i wyzwalające emocje – w dłuższej perspektywie doprowadzą do czegoś większego.

Panna: Pełnia z udziałem Saturna w dziesiątym domu, którym on rządzi, rzuci światło na twoją karierę. Mogą zostać ujawnione ważne informacje dotyczące twojej pracy w kontekście tego, co masz robić z powołania. Zdasz sobie sprawę, w którą stronę ma rozwijać się twoje życie zawodowe.Waga: Poniedziałkowa pełnia nastroi cię do refleksji na temat osobistego rozwoju. Księżyc w dziewiątym domu, którym rządzi Strzelec, otworzy cię na nowe idee i zainteresowania. Pomyśl też, w jaką podróż chciałabyś wyruszyć, by poznać coś, co wzbogaci twoje wnętrze.

Skorpion: Księżyc w pełni przewędruje przez ósmy dom, który jest twoją domeną. Zajmiesz się zasobami – i tymi emocjonalnymi, i finansowymi. Może dojść do wymiany zdań na temat wspólnych pieniędzy, wkładu pracy i zaangażowania. Zastanów się, w co inwestujesz swoją energię.

Strzelec: Tranzyt Księżyca w Bliźniętach przez siódmy dom odpowiadający za relacje ożywi cię towarzysko. Nie licz jednak na imprezy, tylko spotkania, podczas których odbędą się ważne rozmowy. Wypłyną sprawy zamiecione pod dywan, przed którymi już nie uciekniesz – spójrz im w oczy.Koziorożec: Pełnia w szóstym domu codziennej rutyny może sprawić, że poczujesz się zmęczony, a nawet wyczerpany. Jesteś znany z tendencji do pracoholizmu, wykorzystaj więc ten czas na rozsądną przebudowę swojego grafiku. Wprowadź zmiany, które pozwolą ci inaczej zarządzać swoją energią.

Wodnik: Księżyc Bobrów w piątym domu to dobra okazja, żeby zastanowić się, na ile wykorzystujesz swoją kreatywność oraz umiejętności autoreklamowe. Możesz doznać „oświeceniowych” myśli na temat samorealizacji. Zobaczysz, kto ci w tym przeszkadza i na ile siebie sabotujesz.

Ryby: Na plan pierwszy wysuną się sprawy rodzinne, bo pełnia Księżyca wydarzy się w waszym czwartym domu. Przygotujcie się na rozmowy na trudne tematy dotyczące organizacji codziennego życia lub spraw finansowych związanych z nieruchomościami. Możecie podjąć decyzję o remoncie lub innej zmianie.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze