1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Świąteczne dedykacje do książek

(Fot. Getty Images)
(Fot. Getty Images)
Książka to jeden z najczęściej kupowanych prezentów pod choinkę. Starannie wybrana, pięknie opakowana będzie wyjątkowym podarunkiem, zwłaszcza jeśli opatrzy się ją wyjątkową dedykacją. Oto kilka propozycji świątecznych dedykacji do książek.

Jeśli chcesz, aby książka, którą podarujesz bliskiej osobie była dla niej szczególna, opatrz ją dedykacją. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, jak sformułować świąteczną dedykację do książki.

Świąteczne dedykacje do książek – zainspiruj się!

„Książki są lekarstwem dla umysłu" – pisał Demokryt. Niech ta książka będzie dla Ciebie okazją do chwili wytchnienia”.

„Kto czyta książki, żyje podwójnie - twierdził Umberto Eco. Życzę Ci, abyś dzięki literaturze odkrywał nowe wspaniałe światy”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – mawiała Wisława Szymborska. Mnie pozostaje życzyć Ci miłej rozrywki przy lekturze tej powieści”.

„Cytując słowa Kornela Makuszyńskiego „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.” Życzę Ci pięknych wrażeń w czasie lektury.”

„Przysłowie chińskie mówi: „Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem." Mam nadzieję, że ta książka stanie się Twoim przyjacielem.”

„Życzenia spakowane w słowa, jak prezenty w ozdobne papiery. Niech ta książka zainspiruje Cię do marzeń i spełniania ich, tak jak choinka rozświetla nasze serca w świątecznym blasku."

„Niech lektura tej książki przeniesie cię w magiczne światy wyobraźni”

„Życzę Ci równie cudownych przygód jak te, które odkryjesz na stronach tej pięknej książki ."

„Za okładką tej książki kryje się nie tylko opowieść, lecz także cała masa świątecznej magii. Niech te słowa przyniosą Ci równie wiele radości, co prezent pod choinką.”

„W te magiczne dni, życzę Ci zaczarowanych chwil z każdą stroną tej książki. Niech opowieść stanie się dla Ciebie jak świąteczny prezent, otwierany z uśmiechem na twarzy.”

„Z najlepszymi życzeniami dla prawdziwego miłośnika książek! Niech ta lektura przyniesie Ci tyle radości, ile ulubiona bajka z dzieciństwa i tyle ciepła, co kubek gorącej herbaty w zimowy wieczór.”

„Wesołych Świąt! Niech te słowa wprowadzą Cię w światy nieznane, a fabuła będzie równie intrygująca, jak tajemnice, które skrywają się pod choinką.”

„Dla tych, którzy w książkach odnajdują swoje magiczne miejsce. Życzę Ci w te święta równie niezapomnianych przygód, jak te, które znajdziesz między wierszami tego literackiego świata.”

„Świąteczne życzenia dla wielbiciela słów i opowieści! Niech ta książka będzie dla Ciebie niczym magiczna podróż, a zakończenie niech będzie równie satysfakcjonujące, jak zakończenie roku.”

„Z myślą o Tobie, miłośniku książek, życzę nie tylko wspaniałych lektur, ale także chwil spędzonych w towarzystwie tych, którzy są Ci szczególnie bliscy.”

„W te święta otwórz tę książkę z takim samym entuzjazmem, z jakim otwierasz prezenty. Niech każda strona będzie dla Ciebie równie magiczna, jak zimowa noc pełna gwiazd.”

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze