Typy osobowości – Gwiazda, czyli Typ Pewny Siebie

Typy osobowści, gwiazda
123rf.com

Przychodzimy na świat z określonym zestawem genów i predyspozycji. To nasz potencjał. Jaki jest twój? Odkryj, jaki typ osobowości dominuje u ciebie. Może jesteś Gwiazdą?
Gwiazda dokładnie wie, czego chce, i konsekwentnie osiąga własne cele. Cechuje go wysoka samoocena, szacunek do własnych pragnień i wiara w swoje siły. Osoby o tym typie osobowości nierzadko przejawiają charyzmę, dlatego potrafią pociągnąć za sobą rzesze. Wiedzą, jak panować nad tłumem, jak motywować innych. Nie ukrywają swoich ambicji ani możliwości.

Jeśli jesteś typem Pewnym Siebie, masz duże talenty polityczne i potrzebę współzawodnictwa. Fantazjujesz czasem o zostaniu kimś sławnym i liczącym się, identyfikujesz się z ludźmi na wysokich stanowiskach. Z naturalną gracją przyjmujesz komplementy, pochwały i słowa uznania. Bo wiesz, że ci się należą. W twojej osobowości dominuje sfera Ja. W skrajnych przypadkach może to skutkować samolubstwem, narcyzmem i apodyktycznością, w normalnych rozmiarach – zdrowym egoizmem. Wierzysz w siebie i jesteś gotowa ciężko pracować i znosić trudy, jeśli doprowadzi cię to do realizacji marzeń. Inni miewają chwile zwątpienia, ty – nigdy. To chroni cię przed różnego rodzaju demonami, jak nałogi, ale też przed złym wpływem innych. Wierzysz, że urodziłaś się pod szczęśliwą gwiazdą. Jeśli jesteś typem hollywoodzkim, masz boskie ciało i nosisz świetne, markowe ciuchy. Jeśli jesteś typem intelektualistki – zasiadasz w prestiżowych komitetach i przewodniczysz ważnym przedsięwzięciom. Gwiazdy źle znoszą krytykę. Jesteś ekstrawertyczna, naładowana energią i szybko kojarzysz fakty. Czasem uciekasz się do intryg i małych kłamstw, masz talent zawiązywania opłacalnych sojuszy. Jesteś niczym koń wyścigowy: im bardziej depczą ci po piętach, tym szybciej biegniesz. Lubisz współzawodnictwo, ale też kierowanie i przewodniczenie innymi. Wiadomo – każda gwiazda musi mieć swoją świtę.