1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Kolekcja pęłna minimalizmu

Kolekcja pęłna minimalizmu

"Panny z Avignionu" to sztandarowe dzieło mistrza kubizmu - Pabla Picasso. To właśnie kubizm stał się inspiracją dla jesienno - zimowej kolekcji marki Grome Design.

Tematem wyjściowym do stworzenia jesienno - zimowej kolekcji Grome Designe było malarstwo kubistyczne. Projektantka, podobnie jak kubiści, poszukuje geometrii... w ubraniu, w sylwetce kobiety. Tworzy modele o ostrych „cięciach“, prostych krojach, wykonanych często ze sztywnych tkanin, dla podkreślenia konkretnej bryły. Również, podobnie jak u kubistów, kolor gra tu mniejszą rolę.

Projekty są w ponadczasowej, uniwersalnej palecie barw: ziemiste brązy, czerń i biel. Geometryczne modele tworzą minimalistyczne i jednocześnie wyrafinowane sylwetki. W brew pozorom jakie sprawia “sztywna geometria”,  jest to moda do noszenia, wygodna, dla miejskich kobiet, wykonana z jedwabi, wełny i bawełny.

Odnajdziemy tu tuniki z rękawkami w formie „kuli“ lub „walca“, sukienki i spódnice z rozkloszowanymi, „stożkowymi“ dołami, szerokie spodnie niczym tuby z obwisłymi „przestrzennymi“ kieszeniami, jak również „przestrzenne” niczym “kule” spodnie-pumpy, a dekolty i kołnierze tunik i trenczy wydają się być rozbite na pryzmatyczne fragmenty po przez rysunek załamania tkaniny. Trzeba przy tym dodać, że owa geometria nie „burzy“ kobiecej sylwetki, a wręcz przeciwnie, podkreśla jej kształty i uwypukla je w sposób subtelny.

Kolekcja dostępna na

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze