1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Stań do walki – dołącz do #foodwastefight i ograniczaj marnowanie jedzenia dzięki aplikacji!

To od naszych decyzji w dużej mierze zależy ilość jedzenia, które marnuje się w sklepach i restauracjach. (Fot. materiały partnera)
To od naszych decyzji w dużej mierze zależy ilość jedzenia, które marnuje się w sklepach i restauracjach. (Fot. materiały partnera)
Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek wyrzucić jedzenie? Niestety, pewnie tak. Każdego roku wyrzucamy w naszym kraju aż 9 milionów ton żywności. Przeciętna polska rodzina wydaje w tym czasie aż 2500 zł wyłącznie na produkty spożywcze, które później trafią do kosza! Tracą na tym nie tylko nasze portfele, lecz także środowisko, bo aż 8 proc. globalnej emisji dwutlenku węgla to skutek marnowania żywności. W jaki sposób już dziś skończyć z tym destrukcyjnym procederem i zacząć oszczędzać? Jest na to coraz więcej sposobów!

Walka z marnowaniem żywności to tak naprawdę walka z wieloletnimi przyzwyczajeniami, którą w nieoceniony sposób mogą wspierać nowoczesne rozwiązania. Najważniejsze jest to, że zmiany nie dotyczą tylko pojedynczych konsumentów, lecz całej branży jedzeniowej. Dokonując przemyślanych zakupów, a także starannie planując tygodniowy jadłospis, możesz praktycznie całkowicie ograniczyć niepotrzebne nadwyżki, ale warto pójść o krok dalej.

Oto trzy sposoby, poprzez które możesz w pełni zaangażować się w ideę #foodwastefight.

Dołącz do Too Good To Go – międzynarodowego ruchu walczącego z marnowaniem jedzenia i... najedz się do syta

to działająca w 15 krajach świata i gromadząca 22 miliony użytkowników społeczność, która na co dzień przyczynia się do walki z marnowaniem jedzenia. Włączenie się w tę walkę jest naprawdę proste, a jednocześnie dzięki temu zyskasz pyszne posiłki z doskonałych restauracji w bardzo atrakcyjnych cenach. Wystarczy zainstalować aplikację Too Good To Go, aby zyskać natychmiastowy dostęp do dań oferowanych przez lokale gastronomiczne, które dołączyły do programu.

Każdy towar jest w stanie znaleźć swojego kupca, zwłaszcza gdy ma doskonałą jakość. Mają ją właśnie paczki niespodzianki z Too Good To Go! Dzięki aplikacji możesz zamawiać pyszne i pełnowartościowe dania z lokalnych restauracji, barów i kawiarni, które także dołączyły do akcji. Jedzenie nie zdąży się zmarnować, a ty włączysz się w globalnych ruch walki z marnowaniem żywności.

Sushi, pyszny deser, dania wegańskie, kuchnia meksykańska? Wybieraj to, co lubisz i odkrywaj nowe smaki w dobrej cenie! To jeden z najlepszych sposobów, by żyć eko i w pełni zaangażować się w ideę #foodwastefight.

Wybieraj żywność z krótkim terminem ważności, by uchronić się przed marnowaniem jedzenia

Wiele żywności marnuje się przez nieświadomość konsumentów. Czy wiesz, że data podana przy „najlepiej spożyć przed” wcale nie oznacza, że po jej przekroczeniu produkty będą zepsute? Jest to okres ich minimalnej trwałości, czyli czas, do którego zachowują pełnię swoich wartości odżywczych – dlatego, nawet jeśli data podana na opakowaniu się zbliża, śmiało możesz wybrać taki produkt.

Z kolei termin przydatności do spożycia oznacza, że należy wykorzystać dany produkt przed upływem tej daty, później nie nadaje się on do spożycia. Krótka data ważności nie powinna nas jednak zniechęcać – często świadczy ona o świeżości i dobrej jakości jedzenia. Z łatwością znajdziesz je na sklepowych półkach w dobrych cenach.

Wspieraj potrzebujących, nie marnując jedzenia

Propagując ideę #foodwastefight, możesz również wspierać potrzebujących. Ogromne zmiany na tym polu w naszym kraju przyniosła zeszłoroczna ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. W jej myśl sklepy są zobowiązane do oddawania nadwyżki żywności organizacjom pozarządowym, na czym korzystają wszyscy potrzebujący oraz planeta.

Dzięki Too Good To Go można również wesprzeć Bank Żywności, kupując charytatywny voucher, który w całości zasila działalność Banków. Dzięki temu ty też możesz dołożyć swoją cegiełkę w pomaganiu tym najbardziej potrzebującym!

Zajadając się zawartością jednej z paczek niespodzianek, pomyśl o potrzebujących i planecie, która nas żywi. Właśnie udało ci się zrobić dobry uczynek!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze