fbpx

Redukcja zmarszczek – jak dobrać odpowiednie kosmetyki?

Redukcja zmarszczek – jak dobrać odpowiednie kosmetyki?
Fot. materiał partnera

Usuwanie zmarszczek to dla wielu kobiet priorytet na liście celów pielęgnacyjnych. W końcu nic tak nie przypomina o mijającym czasie, jak bruzdy i nierówności wokół oczu, ust czy na czole. Redukcja zmarszczek w domu jest możliwa, ale kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich kosmetyków i właściwy sposób ich stosowania. Dowiedz się, czego potrzebujesz, by naprawdę widocznie zredukować swoje zmarszczki.

Określ swój problem

Zanim zaczniesz szukać odpowiednich kosmetyków do rozwiązania problemu ze zmarszczkami, dokładnie przyjrzyj się swojej twarzy i zastanów się, czego może potrzebować twoja skóra. Co jest największym problemem? Obrzęk i zmarszczki wokół oczu? Podłużne bruzdy na czole? A może delikatna siatka zmarszczek wokół ust?

W każdym z tych przypadków możesz potrzebować innego rodzaju kosmetyków. Żaden krem na zmarszczki nie jest uniwersalny, a jeśli chcesz wyeliminować problem pod oczami, potrzebujesz kosmetyku idealnie stworzonego do tej przestrzeni.

Wybieramy krem na zmarszczki pod oczami

Zmarszczki pod oczami są chyba największym problemem. Przede wszystkim dlatego, że pojawiają się jako pierwsze. I są niestety najbardziej widoczne. Delikatna skóra wokół oczu jest bardzo cienka, nie ma pod nią praktycznie żadnej warstwy tłuszczu. Przy każdym grymasie czy uśmiechu skóra się marszczy, a z biegiem czasu każde zmarszczenie zostaje utrwalone.

Krem na zmarszczki pod oczami powinien być maksymalnie delikatny, ale zarazem maksymalnie skuteczny. Powinien zawierać mnóstwo intensywnie działających składników odżywczych i nawilżających. To właśnie nawilżanie jest podstawą do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu. Najlepszym przykładem jest krem na zmarszczki pod oczami Neovadiol. Zawiera wodę termalną Vichy i pobudza rekonstrukcję tkanek. Dlatego nie tylko spowalnia powstawanie kolejnych, lecz także redukuje te, które są już widoczne.

Kosmetyk do zadań specjalnych: krem na zmarszczki

Wybór kremu na zmarszczki nie jest prosty. Nie może być, skoro sklepowe półki aż uginają się od różnych produktów. Wybierając kosmetyk, należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami.

Po pierwsze: krem na zmarszczki musi odpowiadać twojemu wiekowi. 60-latka nie powinna używać kosmetyków dla 40-latek, a młodsze panie już na pewno nie powinny sięgać po preparaty przeznaczone dla ich mam czy babć! Cera w każdym wieku ma inne potrzeby, więc skład kosmetyków i intensywność ich działania może być różna. Warto o tym pamiętać.

Kolejnym aspektem jest wybór odpowiedniego kosmetyku na noc i odpowiedniego na dzień. Warto, aby oba pochodziły z tej samej serii, a przynajmniej były tej samej marki. Dlaczego? Krem na zmarszczki na dzień uzupełnia ten na noc. Dzięki temu masz pewność, że możesz zadbać odpowiednio o wszystkie potrzeby twojej skóry. W końcu ona może potrzebować o wiele więcej niż tylko działania przeciwzmarszczkowego. Kremy tego rodzaju są często wyposażone w składniki odżywcze i nawilżające. Warto, by kosmetyki się uzupełniały nawzajem.

Inne sposoby na zmarszczki na twarzy

Redukcja zmarszczek niestety nie może koncentrować się wyłącznie na stosowaniu kremów przeciwzmarszczkowych i do okolic oczu. Ważny jest także sposób, w jaki nakładasz kosmetyki. Kremy przeciwzmarszczkowe powinny być nakładane wyłącznie na oczyszczoną twarz, po przeprowadzonym demakijażu. Należy je wklepywać lub wmasowywać. Aplikacja kremu to świetny pretekst, by wykonać masaż twarzy. Polega on na uciskaniu kolejnych punktów i przesuwaniu palcami ruchem od dołu do góry, nie za mocno, by nie naciągać skóry. Dzięki temu pobudzone zostaje mikrokrążenie, które odżywia i dotlenia cerę, a to najsilniejszy cios wymierzony zmarszczkom.

Warto także wspomóc się dodatkowymi kosmetykami. Serum i maseczki nawilżające – to strzał w dziesiątkę. Serum warto używać na najbardziej problematyczne miejsca, tuż przed nałożeniem kremu. Zarówno serum, jak i maseczka to sposób na bardziej intensywną pielęgnację. Kosmetyki są bardziej stężone, zawierają więcej substancji aktywnych, zatem gwarantują lepsze efekty.