fbpx

17 młodych projektantów na Silesia Fashion Look

17 młodych projektantów na Silesia Fashion Look
Projektanci na Silesia Fashion Look

Miks stylów aż 17 zdolnych, młodych projektantów będzie można zobaczyć podczas zbliżających się pokazów Silesia Fashion Look w Katowicach. Na wybiegu pojawią się najnowsze kolekcje m.in. Sophie Kuli, Agi Paul, marki BOLA – Oli Bajer i Jakuba Pieczarkowskiego.
Są bezkompromisowi i nieustannie idą pod prąd. Nie poddają się trendom, ale je tworzą. Już 9 i 10 marca w Katowicach będzie można zobaczyć najnowsze kolekcje najzdolniejszych młodych polskich projektantów.

Wśród nich propozycje laureatów krajowych i międzynarodowych konkursów, twórców własnych, awangardowych marek odzieżowych, wielbicieli twórczości zgodnej z zasadami ekologicznej odpowiedzialności i rękodzieła. Jak zapowiadają organizatorzy Silesia Fashion Look ma być miksem stylów, trendów i inspiracji.

Tak będzie m.in. w przypadku Małgorzaty Salamon z Bielska-Białej, pomysł na swoją kolekcję projektantka znalazła w modzie PRL-u, a dokładnie w latach 60 i 70-tych. – Część materiałów wykorzystanych w kolekcji jest podarunkiem od babci, która trzymała je w szafie 20 lat, zachowały się w stanie idealnym. Wyzwaniem było użycie sztruksu, tkaniny, która odeszła w zapomnienie lub kojarzy się negatywnie, jeśli chodzi o modowe konwenanse. Został on użyty w różnych zestawieniach, kolorach i kierunkach – zapowiada projektantka.

17 zdolnych i na dłuuugim wybiegu

Czego możemy się więc spodziewać po wydarzeniu? Pierwszego dnia pokazów (9 marca) zaprezentowane zostaną kolekcje: HebeQuss – Katarzyny Kuś, Vintage Chouette – Łukasza Waszkiewicza, BOLA – Oli Bajer, Jakuba Pieczarkowskiego, CONFASHION – Kingi Król, Olgi Pokrywki, Wojtka Haratyka i Gosi Baczyńskiej.

Drugi dzień (10 marca) wypełnią z kolei pokazy: Kamili Gronner, Dominiki Gembiak, Małgorzaty Salamon, Kuxido – Katarzyny Pardzińskiej & Magdaleny Studnickiej, Eli Chodorowskiej, Code Femme – Moniki Lafarge, Aleksandry Kmiecik i Łukasza Jemioła. Każdego dnia pokazy zaczynają się o godz. 15 i trwają do 21. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podczas zamkniętych pokazów VIP 8 marca, które poprzedzają wydarzenie, odbędzie się pokaz: Sophie Kuli, Agi Paul – Smolińskiej, Wioli Wołczyńskiej, a także duetu Paprocki&Brzozowski.

Specjalnie na potrzeby Silesia Fashion Look na jednym z placów centrum handlowego powstanie gigantyczna, szklana hala z mierzącym ponad 50 metrów wybiegiem, na którym pojawi się w sumie aż 50 modelek. Wszystkie kolekcje projektantów prezentowane będą także w specjalnym showroomie, który powstanie na terenie Silesia City Center (przy al. Katowickiej 3). Będzie można w nim nie tylko z bliska przyjrzeć się ubraniom, ale także spotkać samych projektantów.

 

SILESIA FASHION LOOK

9- 10 marca 2013 godz. 15:00-21:00
Silesia City Center, Plac Słoneczny
Katowice, ul. Chorzowska 107

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze