1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Jean Charles de Castelbajac dla United Colors of Benetton

Rainbow Machine (Fabryka Tęczy pod takim hasłem odbył się pokaz najnowszej kolekcji w Mediolanie (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Dla wszystkich, którzy martwią się nadchodzącą jesienią, mamy dobrą wiadomość - tegoroczne kolekcje na nadchodzący sezon to doskonałe źródło energii. Zwłaszcza ta zaprojektowana przez JCC. 

Dla wszystkich, którzy martwią się zbliżającą się jesienią, mamy dobrą wiadomość - tegoroczne kolekcje na nadchodzący sezon to mocne źródło energii. Zwłaszcza ta zaprojektowana przez JCC. 

Castelbajac to ikona w świecie mody – francuski designer projektował kolekcję dla największych gwiazd showbiznesu. Jego kreacje wybierały Madonna, Lady Gaga, a Beyonce w jego kostiumach nagrywa teledyski. Projektantowi zaufał również papież Jan Paweł II. To właśnie Castelbajac zaprojektował odzież dla niego i setek księży na Światowe Dni Młodzieży w 1997 roku w Paryżu. Castelbajac często inspiruje się tęczą – fascynują go jej czyste i żywe kolory. Współpraca z Benettonem i innowacyjna technologia produkcji tkanin, którą dysponuje włoski koncern– pozwalają projektować i tkać z kolorów tęczy najbardziej wyrafinowane wzory.

„Luciano i ja żyjemy kolorem” – tak o swoim partnerstwie z Luciano Benettonem mówi Jean Charles de Castelbajac, nowy dyrektor artystyczny kultowej włoskiej marki. (Fot. materiały prasowe)

Charakter współpracy marki Benetton z JCC włoska marka zamanifestowała podczas pokazu mody w Mediolanie, pod hasłem Rainbow Machine (Fabryka Tęczy). Podczas pokazu modele i modelki chodzili po wybiegu obok maszyn do szycia, na których tkano i szyto kolorowe tekstylia. Kolekcja Benettona zaprojektowana przez Castelbajaca to energia i witalność tęczy. Znakomita jakość surowców, proste ultranowoczesny design i akcenty DNA włoskiej marki. Kolorowe owieczki naszyte na swetrach, moher tkany we wszystkie tęczowe odcienie, kultowe puchówki w paski, tshirty z motywem kalejdoskopu, zabawa logo i wreszcie akcesoria – kolorowe, ogromne szale, pasiaste rajstopy – w tym sezonie w nowej odsłonie wracają wszystkie kultowe elementy z ponad trzydziestoletniej historii marki Benetton w świecie mody.

X United Colors of Benetton Fabryka Tęczy – kolekcja jesień-zima 2019/2020 (Fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze