1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. HERMÈS otwiera swój pierwszy butik w Polsce

HERMÈS otwiera swój pierwszy butik w Polsce

Kolekcja wiosna lato 2020. Hermès. (Fot. materiały prasowe)
Już za 10 dni – 28 listopada – Polacy oraz turyści spacerujący po Krakowskim Przedmieściu w warszawie będą mogli odwiedzić butik paryskiego domu mody. Warto tam zajrzeć z wielu powodów. Jednym z nich jest podziwianie chust z grafikami Jana Bajtlika – pierwszego polskiego artysty, którego Hermès zaprosił do współpracy.

Butik zostanie otwarty na parterze Hotelu Europejskiego, który znajduje się na obrzeżu Starego Miasta stanowiącego historyczne centrum Warszawy. Po renowacji budynek powrócił do dawnego splendoru. Jego  przestrzeń, urozmaicona kolumnami, alkowami i gzymsami, znajduje się na liście zabytków. Prestiżowy adres podkreśla wyrazisty charakter marki. Powierzchnia 216 m kw. pozwoliła na ekspozycję przybliżającą tożsamość marki, jej  historię oraz rzemiosło.

Po wejściu do butiku, odwiedzający natychmiast ujrzą rzeźbę konia, powóz i woźnicę - symbole marki. Elementy ekspozycji oraz wieszaki wykonane z drewna wiśniowego łagodzą  surowe wnętrze. Duże dywany w delikatnych odcieniach rozświetlają wnętrza, a naprężone tkaniny z kolorowego siatkowego materiału delikatnie filtrują światło. W tym eleganckim otoczeniu prezentowane są regularne kolekcje, wyroby z jedwabiu,  perfumy, akcesoria mody, oraz  kolekcje jeździeckie i wyroby skórzane.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze