1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Makijaż i maseczka -  jak zrobić makijaż pod maseczkę

Do makijażu pod maseczkę ochronną najlepiej sprawdzą się lekkie kosmetyki o naturalnym składzie. (Fot. iStock)
Makijaż i maseczka ochronna - czemu nie? To nie tylko rytuał, który daje nam namiastkę normalności, ale również dobry sposób, by ograniczyć dotykanie twarzy i tym samym, choć odrobinę, zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przymus noszenia maseczek ochronnych na twarzy sprawił, że większość z nas całkowicie zrezygnowała z robienia makijażu, co zdaniem wielu dermatologów jest bardzo dobrą decyzją, ponieważ noszenie maseczki może pogłębiać nasze problemy ze skórą i powodować podrażnienia. Co więcej, niektóre kosmetyki bardzo źle noszą się pod maseczką – rozmazują się i spływają, co tylko zniechęca do makijażu.

My zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że część z nas kocha makijaż i nie chce się z nim rozstawać nawet w tych trudnych, również dla naszej skóry, okolicznościach. Kto z nas nie marzy o powrocie do normalności? Może to właśnie dzięki temu, że wrócimy do porannego rytuału robienia makijażu, odczujemy chociaż namiastkę normalnego życia, za którym tak tęsknimy. Dodatkowo makijaż może być również naszą małą ochroną przed wirusem, bo dzięki niemu rzadziej dotykamy twarzy, nie chcąc popsuć efektu, który wyczarowałyśmy za pomocą kosmetyków i pędzli. Jak więc zrobić makijaż pod maseczkę tak, by nie przeszkadzał, a poprawiał nam samopoczucie? Przedstawiamy kilka zasad, o których warto pamiętać.

Maseczka a makijaż – mniej znaczy więcej

Staraj się używać lekkich kosmetyków. Sprawdzą się wszelkie produkty na bazie minerałów i kremy BB, które doskonale nawilżają, kryją niedoskonałości i posiadają filtr UV, który chroni skórę przed słońcem. W makijażu pod maseczkę chodzi głównie o to, by nie nakładać na twarz zbyt dużej ilości kosmetyków i sprawić, że skóra będzie w stanie oddychać.

Pod maseczką nie sprawdzą się kosmetyki kremowe – o oleistej i tłustej formule i takie, których główną funkcją jest rozświetlenie twarzy. Kosmetyki tego typu po prostu się w maseczkę wcierają. Podkład powinien więc mieć formułę zastygającą, lekką i trwałą. Natomiast jeśli potrzebujesz mocnego utrwalenia makijażu, możesz delikatnie spryskać twarz fixerem. Podczas aplikacji kosmetyków pamiętaj, by precyzyjnie wklepać je w całą twarz tak, by maksymalnie „wtopiły się” w skórę. Makijaż przykryj cienką warstwą sypkiego pudru, bo to go dobrze utrwali.

Podkreśl oczy

Zrezygnuj z malowania ust, bo nawet najtrwalsza szminka nie przetrwa spotkania z maseczką. Zamiast tego podkreśl oczy. Jednak i w tej kwestii nie wolno przesadzać, by nie uzyskać nazbyt przerysowanego efektu. Wybierz naturalne odcienie cieni do powiek, które sprawią, że będziesz wyglądała pięknie i świeżo. Możesz również narysować cienką kreskę eyelinerem lub kredką, by nieco bardziej podkreślić spojrzenie.

Jednak najważniejsze w makijażu oka jest podkreślenie brwi i rzęs. I w tej kwestii najlepiej sprawdzą się kosmetyki wodoodporne. Jest to bardzo ważne dlatego, że maseczka ogranicza nam dopływ powietrza, a wydychane przez nas ciepłe powietrze wydostaje się górą maski, powodując tym samym, że zwykły tusz do rzęs może po prostu spływać.

Nawilżaj skórę

Pamiętaj, że regularne noszenie maseczki może wpływać negatywnie na skórę twarzy, dlatego teraz szczególnie ważna jest jej pielęgnacja, a zwłaszcza nawilżanie. Po dokładnym zmyciu makijażu i oczyszczeniu skóry twarzy zawsze nakładaj krem, olejek nawilżający albo serum, które nie tylko nawilży, ale również wzmocni skórę twarzy.

Podstawową zasadą pielęgnacji skóry twarzy powinien stać się dla nas teraz minimalizm. Wybierajmy więc produkty o jak najbardziej naturalnym składzie i łagodnym działaniu, bogate w witaminy i wszelkie substancje, których działanie przyniesie naszej skórze korzyści.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze