1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. 2021: na co czekamy?

2021: na co czekamy?

Wystawa „Beautiful People: The Boutique in 1960s Counterculture” w Fashion and Textile Museum w Londynie, od 3 września 2021 do stycznia 2022; Pokaz Isabel Marant; kadr z filmu French Dispatch" Wesa Andersona (Fot. materiały prasowe; IMAXTREE)
Zobacz galerię 9 Zdjęć
Czy ten rok będzie lepszy niż poprzedni? Mamy nadzieję! Bo zapowiada się fantastycznie. oto wydarzenia, premiery i tendencje, na które wielbiciele mody i nowych doświadczeń mogą zacząć się cieszyć już dzisiaj.

Coco i kontrkultura

Wynalezienie szczepionki daje nadzieję na powrót do podróży. A najlepiej łączyć je z długo wyczekiwanymi, inspirującymi wystawami. Topowe destynacje: Paryż i Londyn. W pierwszym mieście na początku roku w Palais Galliera możemy lepiej poznać Coco Chanel, a w Musée des Arts Décoratifs – zapoznać się z historią luksusu. Z kolei w londyńskim Fashion and Textile Museum dowiemy się więcej o szalonych latach 60.

1. Wystawa „Beautiful People: The Boutique in 1960s Counterculture” w Fashion and Textile Museum w Londynie, od 3 września 2021 do stycznia 2022. 2. „Luxes” w Musée des Arts Décoratifs w Paryżu, do maja 2021. 3. „Gabrielle Chanel. Fashion Manifesto” w Musée de la Mode, Palais Galliera w Paryżu do marca 2021. (Fot. materiały prasowe)

Gdzie jest Bowie?

Dobra wiadomość (i prezent) dla fanów Davida Bowiego. W lutym tego roku premierę mają interaktywne puzzle „Where’s Bowie? David Bowie in 70s Berlin”. Składają się z 500 kawałków, które w różnych miejscach i różnych przebraniach ukrywają ikonę muzyki.

(Fot. materiały prasowe)

Na poranki i wieczory

Nie ma lepszego relaksu niż dobra książka, a tych nowy rok proponuje sporo. Wśród nich opowieść o słynnym fotografie Billu Cunnighamie (pełna zdjęć z nowojorskich wydarzeń), pięknie wydany album o designie lat 70. oraz przesłanie od projektantki Diane von Furstenberg o tym, jak odnieść sukces.

1. „Bill Cunningham Was There: Spring Flings + Summer Soirées”, Steven Stolman i John Kurdewan. 2. „Decorative Art 1970s”, Charlotte i Peter Fiell. 3. „Own It: The Secret to Life”, Diane von Furstenberg. (Fot. materiały prasowe)

Kolory Pantone

Są lustrem sytuacji światowej i naszego samopoczucia, nadają ton nowym tendencjom. Na rok 2021 Instytut Pantone wybrał dwa kolory – Ultimate Grey (Pantone 17-5104) i Illuminating Yellow (Pantone 13-0647). Pierwszy odnosi się do natury (skał, kamieni) i jej siły, ale i do tego, co najczęściej w ostatnim czasie nosiliśmy, czyli bawełnianych dresów. Kojarząca się ze słońcem żółć symbolizuje nadzieję i pozytywne nastawienie.

(Fot. materiały prasowe)

MAKRO trend: Disco lat 70. i Space age

W 2021 roku mija 60 lat od rozpoczęcia programu „Apollo”, serii lotów kosmicznych, a co za tym idzie – znów, jak w latach 60., nosić będziemy srebrne dodatki i ubrania. Modę w stylu Space Age projektują między innymi Paco Rabanne, Balenciaga czy Balmain. Z drugiej strony, wbrew pandemii, Isabel Marant i Alessandro Michele z Gucci zapraszają na disco w stylu lat 70.

1. Kolczyki Selfie 299 zł. 2. Sukienka & Other Stories 650 zł. 3. Buty AQUAZZURA 3111 zł.
4. Gof HEROINE SPORT 653 zł. 5. Torebka GUCCI 3223 zł. 6. Buty H&M 149,99 zł. (Fot. materiały prasowe)

MIKRO trend: Top projekty

Trendy późnych lat 90., wczesnych 2000. coraz odważniej wkraczają na ulice. Stąd moda na płaszcze w stylu Lindsay Lohan z filmu „Poszlaka” albo Alicii Silverstone ze „Słodkich zmartwień” („Clueless”). W biżuterii będą królowały bardzo długie wisiorki, jak z pokazów Erdem czy Fendi.

Fot. materiały prasowe

Fabryka snów

Filmy dla estetów łączą piękne kostiumy i scenografię z porywającą akcją. Najbardziej wyczekiwane to „French Dispatch” Wesa Andersona z genialną obsadą; zatopiony w latach 60. „Last Night in Soho”, „Cruella” o nikczemnej pani Demon z Emmą Stone i „Respect” o niesamowitej Arecie Franklin.

Od góry: French Dispatch, reżyseria Wes Anderson, Respect, reżyseria Liesl Tommy, Cruella, reżyseria Craig Gillespie, Last Night in Soho, reżyseria Edgar Wright. (Fot. materiały prasowe)

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze