1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Grzywka na boki – curtain bangs. Dla kogo sprawdzi się takie cięcie?

Grzywka na boki – curtain bangs. Dla kogo sprawdzi się takie cięcie?

Grzywka curtain bangs to doskonały wybór, kiedy planujemy niewielką odmianę bez radykalnej zmiany. (Fot. screen @hairbylexidawn; @yukistylist)
Grzywka curtain bangs to doskonały wybór, kiedy planujemy niewielką odmianę bez radykalnej zmiany. (Fot. screen @hairbylexidawn; @yukistylist)
Grzywki – z jednej strony kuszą, z drugiej boimy się, że nas oszpecą. Jednak jest rozwiązanie: grzywka na boki – curtain bangs. „To grzywka najbardziej uniwersalna, najbezpieczniejsza – w każdej chwili można ją zagarnąć na boki i po prostu schować” – mówi Michał Jach, ekspert z L'Oréal Professionnel.

Curtain bangs – grzywka na boki, czyli urok i funkcjonalność

Grzywka curtain bangs – zwana także grzywką na boki (z ang. grzywka kurtyna/zasłonka/firanka) – to trend z lat 60./70., który od jakiegoś czasu znów stał się popularny. Nic dziwnego, w końcu to jedna z najbezpieczniejszych opcji dla kobiet, które chcą coś zmienić w swojej fryzurze, ale jednak boją się za bardzo zaszaleć.

Jak wygląda curtian bangs? Grzywka na boki to zwiewna, lekka, cieniowana grzywka-kurtyna z przedziałkiem na środku, która okala twarz po obu stronach. Jej długość zależy od preferencji klientki i wyglądu jej twarzy lekka curtain bangs – może sięgać tylko do brwi albo być zdecydowanie dłuższa, np. sięgająca linii żuchwy. W przeciwieństwie do klasycznej grzywki grzywka curtain bangs pozostawia czoło częściowo (lub niemal całkowicie) odsłonięte.

Curtain bangs – dla kogo?

Komu pasuje curtain bangs? Michał Jach, ekspert L'Oréal Professionnel mówi, że każdemu: – Curtain bangs pasuje każdemu, bo tak naprawdę wszystko zależy od jej długości – możemy nią albo twarz skrócić, albo wydłużyć, albo wysmuklić, albo poszerzyć. Jeśli fryzjer odpowiednio dopasuje ją do kształtu twarzy klientki i tego, jak ona „nosi się” na co dzień, wtedy uzyska bardzo dobry efekt.

No a jeśli danego dnia nie będziemy miały ochoty na grzywkę – wtedy możemy ją po prostu schować w każdej chwili, odgarniając curtain bangs na boki. – W zależności od tego, jak ułożymy przedziałek – czy na lewą, czy na prawą stronę – curtain bangs może imitować także klasyczną grzywkę na bok – mówi Michał Jach.

Curtain bangs – do jakiej twarzy?

Pewnie teraz niektóre z was zastanawiają się, jak to możliwe, że cieniowana grzywka na boki pasuje każdemu, skoro często można spotkać się z przeświadczeniem, że grzywki odradzane są osobom z niskim czołem. Czy im także będzie pasowała lekka curtain bangs? Do jakiej twarzy pasuje grzywka na boki?

Michał Jach rozwiewa wszelkie wątpliwości: – Mówiąc obrazowo, czoło jest prostokątem. Jeśli zrobimy klientce grzywkę z przedziałkiem na środku, zasłoni ona wierzchołki prostokąta i powstanie trójkąt, który optycznie wydłuży czoło. Zresztą wszystkie skośne linie wydłużają i zmiękczają twarz.

W przypadku okrągłych twarzy grzywka curtain bangs je wyszczupla, zaś przy kwadratowych i trójkątnych – łagodzi rysy twarzy.

Obecnie bardzo dużo kobiet nosi grzywkę curtain bangs, co zostało zapoczątkowane przez celebrytki i gwiazdy Hollywood.

Curtain bangs – do jakich włosów?

Grzywka na boki curtain bangs sprawdzi się tak naprawdę przy każdej fryzurze – bez względu na fakturę włosów. Szczególnie rekomendowana jest przy prostych i falowanych włosach – one najłatwiej poddają się stylizacji.

Jak mówi Michał Jach: – Grzywka curtain bangs przepięknie wygląda z włosami falowanymi, połamanymi, powykręcanymi. To się świetnie łączy i daje bardzo naturalny efekt.

Zarówno posiadaczki długich, jak i krótkich włosów będą świetnie wyglądały w curtain bangs. Dla kogo zatem to dobra opcja? Tak naprawdę niemalże dla każdej kobiety!

Warto jedynie mieć się na uwadze w przypadku cienkich i rzadkich włosów – grzywka na boki mogłaby nadmiernie zmniejszyć ich objętość.

Podsumowując: grzywka curtain bangs to doskonały wybór, kiedy planujemy niewielką odmianę bez radykalnej zmiany. Optycznie wysmukli twarz, eksponując kości policzkowe, a przy tym nie wymaga czasochłonnej stylizacji.

Jak często podcinać grzywkę curtain bangs? Michał Jach twierdzi, że tak naprawdę cieniowana grzywka na boki może sobie rosnąć naturalnie i będzie to dobrze wyglądało. Podcinanie może się zbiegać ze standardową wizytą u fryzjera (co 2–3 miesiące). – Jeśli chcemy, żeby „firanka” była krótka, możemy częściej ją podcinać, żeby nie traciła kształtu. Jednak gdy ktoś ma długie włosy, to odrastająca grzywka wcale nie będzie wyglądała źle – dodaje specjalista.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze