1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Co czytać w ciąży?

Co czytać w ciąży?

123rf.com
Spodziewasz się dziecka, a tu kolejne przyjaciółki i znajome podrzucają ci książki w stylu „Mowa niemowląt”, „Pierwszy rok życia dziecka” i podobne. Czy warto czytać taką literaturę czy lepiej skoncentrować na tym, co „tu i teraz”?

Jeśli twój poród to kwestia tygodni, możesz sięgnąć po książki, które wprowadzą cię w pierwsze dni i miesiące życia dziecka. Zawsze to miła odskocznia od myślenia o trudach porodu. Poczytaj zwłaszcza o tym, jak radzić sobie z płaczem dziecka i jak nauczyć się go interpretować; jak mądrze ubierać swoje niemowlę i jak je karmić.

Jeśli jesteś na początku lub w środku ciąży, zabieranie się za lektury, z których wiedza przyda ci się dopiero za kilka miesięcy, nie ma sensu. Niewiele z tego zapamiętasz, a tymczasem to teraz nosisz w sobie dziecko. Dużo ciekawsze jest czytanie o tym, co dzieje się w twoim brzuchu, odczuwanie ruchów dziecka i koncentracja na przeżywaniu ciąży, która przecież nie jest codziennym stanem.

Na rynku jest sporo publikacji, które poprowadzą cię przez cały okres ciąży. Dowiesz się z nich, jak dziecko rozwija się tydzień po tygodniu, co w tym czasie dzieje się w twoim ciele i głowie, jakich dolegliwości możesz oczekiwać, co jeść i na co uważać, by nie zagrozić rozwojowi swojego maleństwa.

Zamiast kupowania  kilku książek o ciąży, których treść jest dość podobna, poszukaj w Internecie stron (blogi, fora) i portali dla przyszłych mam, gdzie znajdziesz kalendarze ciążowe, porady medyczne i odpowiedzi na wiele dręczących cię pytań. Dowiesz się, gdzie kupić odpowiednią bieliznę, jak wybrać szkołę rodzenia albo gdzie odbywają się zajęcia sportowe dla kobiet w ciąży.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze