1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie

"1001 drobiazgów. Na wsi"

Co dziecko może robić na wsi? Tysiące rzeczy! Może zobaczyć skąd się bierze mleko i chleb, poznać zwierzęta mieszkające na wsi, ale przede wszystkim - dobrze się bawić!

Kraina, do której zaprasza nas Ali Mitgutsch, autor książki "1001 drobiazgów. Na wsi", to miejsce pełne przygód: na każdym kroku spotka nas tu coś nowego. Przejedziemy się traktorem i sprawdzimy, jak działa kombajn, wreszcie, dowiemy się, gdzie płynie mleko. To idealna lektura dla najmłodszych na deszczowe i zimowe dni, a jej magia tkwi w obrazkach. I to jest ogromny atut książeczki Mitgutschego - nie ma w niej gotowych historyjek, nie ma bajek do czytania, są za to piękne, kolorowe ilustracje, a na każdej z nich - tysiące detali! Wybierając jedną postać, zwierzątko czy pojazd, można opowiedzieć dziecku całą historię o tym, jakie czynności wykonuje się na wsi, i jak powstaje jedzenie, które codziennie ląduje na naszym stole.

"1001 drobiazgów. Na wsi" można przeglądać cały czas, a bogactwo szczegółów sprawia, że za każdym razem trafiamy na nowy detal, który wcześniej umknął naszej uwadze. Taka książkowa "podróż na wieś" może okazać się doskonałym wstępem przed prawdziwą wyprawą "do krówek i kurek", zwłaszcza, jeśli mieszkamy w mieście.

"1001 drobiazgów. Na wsi", Ali Mitgutsch, Wydawnictwo Tatarak.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze