1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Autentyczność w życiu

123rf.com
123rf.com
Życie autentyczne oznacza, że jesteś tutaj, całkowicie i w pełni, bo jesteś wierna sobie. Nie marnujesz życia na fałsz, uniki, nie twoją bajkę. Jak osiągnąć autentyczność w życiu?

1. Zaakceptuj swoje niedoskonałości. Jeśli je przyjmiesz, przyjmiesz siebie. Przestaniesz marnować energię na tłumienie niechcianych aspektów siebie i będziesz psychicznie bardziej odporna.

2. Dowiedz się, co cenisz. Uświadom sobie dokładnie, na czym ci zależy i żyj tak, żeby twoje wartości były obecne każdego dnia w twoim życiu.

3. Bądź elastyczna w myśleniu. Sztywność poglądów trzyma nas w pułapce ograniczeń. Gdy otworzysz się na to, że wcale nie musi być tak, jak myślisz, podejmiesz wyzwanie, żeby poznać nieznaną część życia. I siebie.

5. Zwracaj uwagę na odczucia zmysłowe.Bądź w kontakcie ze swoim ciałem, czuj jego doznania. Bądź świadoma tego, co widzisz, smakujesz, dotykasz. To informacja, jak odbierasz świat i jak jesteś z nim połączona.

6. Uświadom sobie, czego nie tolerujesz. Wtedy skuteczniej postawisz zdrowe granice i nie zaprosisz do życia czegoś, co nie jest twoje.

7. Słuchaj wewnętrznego głosu. Skontaktujesz się z nim w ciszy i spokoju. Jak najczęściej medytuj.

8. Wykorzystuj swoje talenty. Te dary nie mogą się zmarnować. Talenty, po które nie sięgamy, po jakimś czasie zaczynają nam szkodzić, bo za zapomnienie o nich odpłacają się frustracją i spadkiem życiowych sił.

9. Koncentruj się na pozytywach. Prawdziwa ty to kwintesencja miłości, obfitości, zdrowia i szczęścia. Pracuj nad tym, by to dostrzegać.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze