1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Jak skutecznie wizualizować?

Jak skutecznie wizualizować?

123rf
Wizualizacja pomaga kreować rzeczywistość. Jak zmaksymalizować swoją skuteczność?

1. Konsekwencja

Żeby osiągnąć dobre rezultaty w wizualizacji potrzebna jest konsekwencja i to codzienna. Nawet kilka minut dziennie przynosi lepsze efekty niż sporadyczna długa wizualizacja.

2. Dodaj emocje Nie tylko myśl o tym, czego chcesz. Konieczne jest, żebyś zobaczyła to w swojej wyobraźni i ten obraz wywoływał twoje pozytywne emocje. Masz czuć się tak, jakby to wszystko, czego chcesz, zostało już wykreowane.

3. Koncentruj się na tym, czego chcesz

Pamiętaj, żeby kiedy nie wizualizujesz, utrzymywać pozytywne myśli. Zawsze koncentruj się na tym, czego chcesz, a nie na tym, czego pragniesz uniknąć lub czego się boisz.

4. Baw się szczegółami

Nasz mózg lubi szczegóły, im więcej mu ich dostarczysz, tym szybciej odwdzięczy ci się urzeczywistnieniem myśli. Jeśli marzysz o mieszkaniu, wyobrażaj sobie detale – jak wygląda podłoga, jaki widok widzisz przez okno, jak jest urządzona kuchnia. Zobacz w tym mieszkaniu siebie, jak na przykład wstajesz rano, wyglądasz przez okno, potem pijesz kawę. Poczuj jej smak.

5. Otaczaj się symbolami

Jeśli marzysz o spotkaniu mężczyzny twojego życia, szukaj kogoś podobnego w czasopismach. Jeśli chcesz wyjechać na egzotyczną wyspę, często oglądaj odległe krajobrazy w internecie. Niech w zasięgu twojego wzroku będzie coś, co kojarzy ci się ze spełnieniem marzenia.

6. Bądź wyluzowana

Kreacja nastąpi, jeśli nie będzie w tobie napięcia i tęsknoty. Dbaj o to, żeby czuć się tak jakby to wszystko, czego pragniesz, już się wydarzyło.

7. Bądź cierpliwa

Na efekty wizualizacji trzeba trochę poczekać. Siły wszechświata muszą mieć trochę czasu na przeorganizowanie. Pomożesz im, jeśli nie będziesz przeszkadzać lękami i wątpliwościami. Bądź pozytywną energią.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze