1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Znaczenie imion męskich (2)

123rf.com
Są męskie imiona, które robią na nas wrażenie. Mamy do nich sentyment, pewną słabość. Są też takie, które odrzucają, przywodzą na myśl niechciane wspomnienia. Mężczyzna i jego imię – czy istnieje między nimi jakiś związek?

Arkadiusz – romantyczny, chętnie walczy z wszelką niesprawiedliwością i krzywdą. Potrafi konsekwentnie i z wielkim zaangażowaniem bronić swoich ideałów. Po takim okresie aktywności chętnie wycofuje się do swojej wewnętrznej pustelni, by oddawać się rozmyślaniom o wielkich sprawach. Idealista, który jednak potrafi posługiwać się zmysłem praktycznym. Narzeka, ale nie chowa długo urazy. Lubi przekonywać otoczenie do swojego zdania i jest często odbierany jako zarozumialec. W miłości marzycielski, oderwany od ziemi. Bywa rozczulający.

Artur – nie jest wytrwały czy pracowity, raczej wygodny. Lubi przyjemne życie bez trosk. Okazjonalnie wykazuje się wolą działania. Zazwyczaj potrafi tak pokierować nurtem życia, że to inni pracują na jego korzyść. Dobrze się czuje w swoim towarzystwie, woli przyjaźnie, które do niczego nie zobowiązują. Mimo życiowej bierności, potrafi zaangażować się uczuciowo. Gdy się zakocha prawdziwe, stać go na wielkie czyny. Wyczuwa psychikę kobiet, co sprawia że ma u nich spore powodzenie. Jest delikatny. Zrażać może jego tendencja do kontrolowania. Odznacza się fantazją i dobrą pamięcią.

Dariusz – niezwykle towarzyski, uwielbia błyszczeć, być podziwiany i oklaskiwany. Jest uparty, konsekwentnie dąży do osiągnięcia celu. Lubi sprzeciwiać się dla samej zasady. Przekorny, z upodobaniem wkłada kij w mrowisko. Nie jest mu łatwo zmienić zdanie i kierunek, który wybrał, żeby osiągnąć to, czego chce. Niepowodzenia w ogóle go nie zrażają. Zawsze dobrze sobie radzi w życiu i nie słucha rad innych. W przyjaźni jest wierny i lojalny tylko wtedy, kiedy druga strona podziela jego poglądy. W związkach miłosnych skłonny do manipulacji i wywierania wpływu. Jest szalenie uwodzicielski przez co niebezpieczny.

Krzysztof – otwarty, tolerancyjny, pełen pasji. Świat ekscytuje go i pozytywnie zadziwia. Dąży do samorealizacji. Jest aktywny, ale równocześnie skłonny do refleksji i zadumy. Trochę uzależniony od publiczności, pragnie być wysłuchamy i zauważony. Potrafi dyskutować z szacunkiem dla drugiej strony. Ma problem z wprowadzaniem istotnych zmian w życiu, bo bardzo przeżywa niepowodzenia. Posiada poczucie obowiązku i jest rodzinny. Intuicyjny, psychologiczny, altruistyczny. Potrzebuje dużo czasu, żeby głęboko się zakochać, ale gdy to już się stanie, jest wiernym, oddanym i opiekuńczym partnerem.

Maciej – ciekawa osobowość. Wydaje się bardzo ekstrawertyczny, ale gdzieś w środku kryje swój wewnętrzny świat. Ma tendencje, by iść tam, gdzie jeszcze nikogo nie było. Jest bardzo ciekawy świata. Często gniewny, przez co wywołuje wokół siebie nieprzyjemną atmosferę. Ma jednak dobre serce i jest pełen współczucia dla innych. Okazuje je, pomagając. Może wtrącać się w cudze sprawy i być despotyczny. Niezwykle pewny siebie, wierny swojej życiowej misji. Dyplomacja i takt nie są jego mocną stroną. W miłosnym związku nigdy nie odkryty do końca.

Marcin – nieśmiały, woli pozostawać na drugim planie. Trochę brak mu siły przebicia. Skryty i zamknięty w sobie. Niezwykle inteligentny i do bólu analityczny. Tak bardzo źle znosi porażki, że woli się wycofać niż podjąć ryzyko. Jest emocjonalny przez co trudno wyrażać mu, co myśli i czuje. Jego atutem jest intuicja, zmysłowość i umiejętność wczuwania się w położenie innych. Unika dwuznacznych sytuacji, ponieważ całkowicie się w nich gubi. Lęka się swoich uczuć, co sprawia mu problemy w relacjach. Bardzo łatwo go zranić.

Rafał – niezależny, wojowniczy i wszystko robi po swojemu. Pierwsze wrażenie robi dobre – wydaje się bardzo sympatyczny o otwartym umyśle. Potem wychodzi na jaw jego nerwowość i to, że nie jest konsekwentny. Łatwo popada z jednej skrajności w drugą, brak mu też silnej woli. Miewa problemy przez swoją nadpobudliwość. Przejawia skłonność do agresywnych ataków i nagłych ucieczek. Pracuje zrywami. Posiada wiele talentów i zdolności, ale nie zawsze umie wykorzystać je dobrze w życiu. Uroczy z niego gawędziarz, umie oczarować dowcipem. Ma w sobie wiele uroku i podoba się kobietom. Pragnie miłości, ale sam nie zawsze ją okazuje. Naciskany, szybko czmychnie w siną dal.

Robert – mistrz radzenia sobie z życiem. Nadaktywny, porywczy, pobudliwy, często nawet choleryczny. Bez problemu i z dużą werwą sięga po to, czego pragnie. Ma farta, zawsze spada na cztery łapy. Jest bardzo przebojowy, ale pod tym pancerzem silnego mężczyzny kryje się pewna słabość. Lęka się, że nikt go nie zauważy i że życie nie podda mu się wedle jego życzenia. Nad najbliższym otoczeniem sprawuje niepodzielną władzę, może być destrukcyjny. Trudno przychodzi mu zapomnieć krzywdy i wybaczyć. Jest bardzo męski, podoba się kobietom, które lubią się poddawać. To zdobywca nie znoszący sprzeciwu.

O innych imionach męskich czytaj tutaj

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze