1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Archetyp Maga - numerologiczna Jedynka

123rf.com
123rf.com
Jedynka to początek, najczęściej używana cyfra świata, rozpoczyna cykl numerologiczny. To tarotowy archetyp Maga, Czarodzieja, Kuglarza. Tego, kto potrafi tworzyć rzeczywistość według swojej woli.

Mag na karcie Tarota rękę ma podniesioną do góry. W dłoni trzyma białą pałeczkę - symbol świadomości, on doskonale wie, czego chce i co potrafi. Archetyp Maga, karty z numerem 1, mówi o tym, że każdy z nas dąży do osiągnięcia pełni świadomości tego, kim jest i dokąd zmierza. Uczy, że warto wiedzieć co możemy w życiu osiągnąć za pomocą talentów, jakie otrzymaliśmy. Zadaje pytania: czy jesteśmy gotowi do rozwoju, czy jesteśmy gotowi do pójścia dalej, czy jesteśmy gotowi na wszystko. Jeden to silna wibracja, która zna tajniki życia pochodzące z innych wymiarów. Mag to przecież zawsze coś magicznego. Przypomina nam, że nasze myśli tworzą rzeczywistość. Karta ta mówi do czego jesteśmy zdolni w naszym duchowym życiu. Uświadamia, że każde pragnienie możemy zrealizować, że każda nasza myśl ma realne odbicie na ziemi. Mag to silna kreacja, moc zaklęć. Król, centrum zainteresowania, bycie pępkiem świata. Ta karta Tarota przedstawia uniwersalną zasadę komunikacji, potęgę porozumiewania się ze sobą, innymi, ze światem. Reprezentuje zdolności i talenty magiczne szczególnie w sferze komunikacji. Zarówno na poziomie ustnym, jak i pisemnym, w ogóle artystycznym. Mag jest przecież twórcą, prekursorem przyszłości, wizjonerem i podróżnikiem.

Numerologiczna Jedynka, czyli osoba która urodziła się w tej wibracji (mówią o tym dodane do siebie cyfry daty urodzenia, które sprowadzone do liczby pierwszej dają jeden, np.: 12.09.1969, 1+2+9+1+9+6+9 = 37 = 10 = 1), zawsze chce być numer jeden. I to jest dla niej najważniejsze. Przejawia silny indywidualizm, nie przeraża jej samotność, lubi sama podejmować decyzje i działać w pojedynkę. To urodzony lider, promieniujący energią Słońca. Jedynka chętnie zabiera głos i przejmuje inicjatywę, by pokazać swoje umiejętności. Pragnie zachwycać, dlatego inni są jej potrzebni. Na karcie tarota Mag stoi przodem do tłumu ludzi. Bo, żeby być pierwszym, trzeba mieć punkt odniesienia, czyli publiczność. Jedynka jest odważna, ona prowadzi, potrafi innych skłonić do tego, żeby dostosowali się do jej potrzeb. Chce być otoczona ludźmi, którzy będą z nią współpracować, ale zajmą pozycję gdzieś z boku. Jedynce nie jest łatwo być szarą eminencją. W tym celu czaruje, wyraża swoje zdanie w sposób, który wywiera wrażenie, wpływ. Jedynki lubią być skuteczne, każde ich działanie (a przychodzi im ono bez problemu) jest nastawione na wymierny efekt. Jedynka to urodzony przywódca, który potrafi zorganizować zespół, raczej nie nadaje się do wykonawcy czyichś zleceń. Najlepiej czuje się w realizowaniu konkretnych, krótkoterminowych zadań. Dłuższe Jedynkę męczą i nudzą. Dyskomfort przynosi jej bycie na drugim planie. Ludzi z tą wibracją można rozpoznać po dużej żywotności, witalności, zewnętrznym optymizmie, zapale do działania, otwartości na nowe, pomysłowości, wielkich ambicjach, często materializmie. To osoby, które przejawiają ogromną chęć tworzenia i wyrażania siebie. Często zakładają własną firmę, prowadzą swoją praktykę, zwykle działają na własnym terytorium według swoich reguł gry. Jedynka to aktor, który jest na scenie i pokazuje „sztuczki”. Mag czaruje intelektem oraz sprytem. Ceni fakty, dlatego trzeba sięgnąć do sztuki racjonalnej dyskusji, żeby przekonać kogoś takiego, bo jest nieufny, sam musi sprawdzić czy coś działa. Jedynka jest tajemnicza, rzadko dopuszcza kogoś do świata swoich uczuć, sama natomiast jest znawcą ludzkiej psychiki. Dzięki temu jest zręczna w kontaktach.

Jedynka mówi: ja jestem, ja jestem ważny. Żeby to czuć, potrzebuje oklasków, pochwał, zwracania na siebie uwagi, nieustannego dowartościowywania. Wszystko po to, żeby być ważnym w rodzinie, grupie, zadaniu. Jedynki bowiem uwielbiają błyszczeć. Ta chęć potwierdzania swojej wielkości wynika często z tego, że Jedynka wewnątrz siebie jest bardzo niepewna i lękliwa. Poczucie wartości buduje na tym, że jest dostrzegana, nagradzana, chwalona. Te oczekiwania Jedynki często wynikają z tego, że bardzo dużo pracy i trudu wkłada w to, co robi. To urodzeni perfekcjoniści, którzy biorą na siebie dużo obowiązków i są tytanami pracy. Mają problem z hierarchią. Nic dziwnego - są numer jeden, więc wydaje im się, że są jedyne i najlepsze. Dobrze się czują w roli kogoś, kto jest przekonujący i ma wpływ na ludzi, czyli w zawodzie nauczyciela, terapeuty, lekarza, uzdrowiciela, aktora, lidera, kierownika zespołu. Jeśli Jedynka ma szefa, ma problem. Kiedy sama jest szefem, a często to się zdarza, powinna się nauczyć, żeby dostrzegać też innych ludzi, zwracać uwagę na ich potrzeby i uczucia. Bo w Jedynce dużo jest egoizmu, wyrachowania, skłonności do wykorzystywania. Jej wyzwaniem życiowym jest stworzenie stanu harmonii między tym, co wewnętrzne a tym, co zewnętrzne. Mag w sposób naturalny koncentruje się na swoich odczuciach i zadaniach. Publiczność jest jedynie jego lustrem. Słuchanie ludzi, bezinteresowne pomaganie im tak, by oderwać się od poczucia, że się jest pępkiem świata to zadanie rozwojowe dla osób urodzonych w wibracji numer jeden. A także nauka przyznawania się do błędów. Jedynce trudno powiedzieć, że coś zrobiła nie tak, bo boi się słabości. To wyparta część jej osobowości. Dlatego często gardzi ludźmi bezradnymi czy tymi, którzy czasowo są w trudnej sytuacji. Wtedy boi się do nich zbliżyć, jakby te kłopoty były zaraźliwe.

Mag może być oszukańczym kuglarzem, który daje słodką obietnicę. Wie czego potrzebujesz, więc żeby cię przyciągnąć, oczaruje cię tym. Jedynka ma w sobie coś z kontrolera cudzych emocji. Nieufnie analizuje przeciwnika, sprawdza jego intencje, prowokuje, by ktoś pokazał jaką w istocie dysponuje siłą. Gdy dojdzie do starcia, czyli konfliktu, i ten ktoś nie da się Jedynce zgnieść, zostanie obdarzony szacunkiem i uznaniem. Uważaj jednak, bo jeśli przegrasz, możesz zostać wykorzystany. Negatywne Jedynki, czyli osoby, które nie rozwijają atutów swojej psychiki, to manipulatorzy i kłamcy, ludzie niesłowni i niepunktualni. To ktoś, kto nie ma kontaktu ze sobą, z własną tożsamością, nie wie kim jest. Nadmiar ambicji w połączeniu z niewiarą w siebie może objawić się obniżoną energią życiową, popadaniem w depresję, brakiem materialnej realizacji, brakiem sukcesu. Tak się dzieje, jeżeli Jedynka nie jest numerem jeden. Stąd tak silny u tej wibracji lęk przed porażką. Dlatego Mag jest tak mocny, tak silny, tak prze do przodu.

Są jednak Jedynki, które mają problem z wyjściem przed szereg. To osoby nieśmiałe, skryte. Często dzieje się tak, kiedy w dzieciństwie nie dostały wystarczającej ilości uwagi i pochwał. Wtedy taka Jedynka wyrasta na zrzędę, złośliwego człowieka ze stłumioną agresją. To może prowadzić do złych wyborów życiowych, niezrealizowania się zawodowego. Gdy wielki potencjał intelektualny Jedynki nie zostanie wykorzystany, staje się autodestrukcyjny. Wówczas Jedynka może stać się okropnym manipulantem, który obwinia, upokarza i robi wszystko, żeby inni ją zadowalali. Jedynki mają w sobie sporo brutalności, są szczere do bólu, kiedy czują, że nie mają nic do stracenia, albo kiedy górę bierze ich impulsywność, skłonność do walki. Mają w sobie dużo energii ognia. Są surowe i krytyczne wobec innych, bo takie są wobec siebie. Jedynki uwielbiają, żeby wszystko, co robią, było najlepsze. Ich negatywną stroną jest obgadywanie, kiedy rozpuszczają swój sprawny język w złej intencji, dla własnego interesu, którego bronią nade wszystko.

Przesłaniem karty Maga i wibracji jeden dla każdego jest to, że człowiek jest Magiem własnego życia. Jego spełnienie zależy od tego, jak korzysta z intelektu, w jaki sposób wyraża swoje uczucia i jak działa w odniesieniu do swych talentów. Uczmy się od Maga realizować swoje marzenia.

Czytaj też: Archetyp Arcykapłanki – numerologiczna Dwójka Archetyp Cesarzowej – numerologiczna Trójka Archetyp Cesarza – numerologiczna Czwórka Archetyp Arcykapłana – numerologiczna Piątka Archetyp Kochanków – numerologiczna Szóstka Archetyp Rydwanu – numerologiczna Siódemka Archetyp Sprawiedliwości – numerologiczna Ósemka Archetyp Pustelnika – numerologiczna Dziewiątka

Inne artykuły o numerologii: Macho - mężczyzna urodzony w wibracji Jeden Związek wibracji 1 Pierwszy rok numerologiczny

W kwietniu teksty o numerologicznej Czwórce

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze