1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. 5 buddyjskich doskonałości

5 buddyjskich doskonałości

123rf
5 doskonałości (inaczej pewników), znanych z Diamentowej Drogi buddyzmu tybetańskiego, uczy nas, jak sprawić, żeby nasz umysł stał się oświecony. Patrzenie na życie z tej perspektywy, wzmacnia naszą otwartość oraz zaufanie do porządku natury. Uczy nas poddania się, a na tym właśnie polega oświecenie.

1. W tej chwili jest najlepszy moment

Jeśli poczujesz, że chwila, która właśnie trwa, jest najlepsza dla ciebie, całkowicie się odprężysz. Nie będziesz musiała na nic czekać i uzależniać od jakiegoś wydarzenia w przyszłości swojego samopoczucie. Poczuj chwilę i zaakceptuj ją w całości. Tu i teraz jest najlepsze.

2. Miejsce, w którym jesteś, jest idealne

Możesz to rozumieć bardzo stacjonarnie – teraz jesteś w domu, na ulicy, w pracy i to jest dobre. Nawet, jeśli źle się tutaj czujesz, zdarza się to po to, żebyś uświadomiła sobie, że właśnie tak jest. Że czas zmienić pracę, wyprowadzić się albo wrócić już do domu. Idealne miejsce to też ta ziemia pod tym niebem. Jest jakiś głębszy sens w tym, że tu jesteś. Jest to miejsce niekończącej się radości i rozkoszy. Pozwól sobie tak się czuć. Właśnie w tym miejscu.

3. Nauka, którą w tej chwili odbierasz, jest doskonała

Może teraz nie układa się najlepiej, ale odbierasz naukę, która, jeśli ją przyjmiesz, uwolni cię od karmy, czyli od skutków twojego postępowania z tego i innych wcieleń. Nie buntuj się, nie walcz z tym, co jest, a kłopoty miną. W tym momencie świeci prawda.

4. To, co dostajesz, jest dla ciebie najlepsze

Jeśli teraz czujesz się samotna, przestraszona albo właśnie jest ci dobrze, bo masz poczucie bezpieczeństwa – wszystko to jest w porządku. To, co teraz przeżywasz, jest dla ciebie najlepsze. Ludzie, którzy stają na twojej drodze, są tam po coś. Spotykasz agresorów? Po to, żeby poczuć swoją agresję i uwolnić ją. Wtedy dopiero poczujesz spokój i łagodność, które cię uszczęśliwią. Ktoś cię okradł? Być może boisz się biedy. Gdy się o tym wreszcie dowiesz, będziesz mogła być bogata. Przyjrzyj się temu, co otrzymujesz, pod tym właśnie kątem.

5. Przejawia się przez ciebie moc boska

W ten punkt ludziom najtrudniej jest uwierzyć. W to, że boska energia jest w każdym z nas. To energia stwórcy, który może dowolnie kreować swoją rzeczywistość. To wszechogarniająca bezwarunkowa miłość. Jedność ze wszystkim, co nas otacza. Gdy to poczujesz, obudzisz się z głębokiego snu, który oddziela cię od twojej doskonałości. Dzięki 5 buddyjskim pewnikom można transformować swoje życie, znaleźć jego prawdziwą istotę i znaczenie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze