1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Pokochaj siebie latem!

Pokochaj siebie latem!

123rf.com
Miłość własna ma wiele wspólnego z umiejętnym dbaniem o siebie. Lato, pora roku sprzyjająca przyjemnościom i korzystaniu z uciech życia, jest dobrym czasem, żeby zająć się wreszcie sobą. I pokochać.

1. Zaplanuj dobrze wakacje dla siebie Nie tak ważne jest, dokąd wyjedziesz, za ile i co będziesz tam robiła, tylko co będziesz dla siebie robiła. Sporządź listę działań bądź „nie-działań”, których chcesz doświadczyć podczas wakacji. Dobrze ci zrobi leżenie pod gruszą, chodzenie na koncerty pod chmurką czy raczej rajd safari? Chcesz poznać smak regionalnej kuchni, zażyć sportu, pobawić się z dziećmi? Co jest dla ciebie najistotniejsze? Zaplanuj wakacje z zgodzie ze sobą i zrealizuj ten plan.

2. Zrób sobie przerwę od technologii

Lato to czas, kiedy można wreszcie zwolnić tempo życia i uwolnić się od poczucia ciągłego obowiązku. Okazuje się, że bardzo obciąża nas bycie zawsze dyspozycyjnym. Umożliwia to nowoczesna technologia, więc podczas wakacji warto odsunąć ją od siebie. Uprzedź swoich współpracowników, że nie będziesz dla nich podczas wakacji dostępna.

3. Skoncentruj się na szybkich i efektywnych zadaniach

Jeśli musisz pracować latem, zastanów się, co możesz zrobić szybko i szybko osiągnąć efekty. Lato nie jest dobrą porą na benedyktyńską, żmudną robotę ani na porywanie się z motyką na słońce. Bądź sprytna.

4. Połącz się z wewnętrznym dzieckiem

Marzysz o tym, żeby pobiegać przy fontannie, pokręcić się na karuzeli, jeść lody do pierwszych mdłości. Nie odmawiaj sobie tego latem. Bądź dobra dla swojego wewnętrznego dziecka, spełnij jego marzenia.

5. Spędź czas w pobliżu wody

Widok wody a także jej szum są bardzo kojące dla duszy, pomagają nam uzyskać przejrzystość myśli i emocji. Obojętni, czy jest to strumyk, basen czy ocean - spędź nad wodą jak najwięcej czasu.

6. Spożywaj świeże lokalne jedzenie

Okażesz sobie sporo dobroci, jeśli zakosztujesz smaku świeżych owoców i warzyw. Bądź nimi zaciekawiona i spróbuj czegoś nowego.

7. Budź się wcześniej

W ten sposób przedłużysz sobie lato i będziesz miała więcej czasu dla siebie. Rozkoszowanie się porannym spacerem lub medytacją przybliży cię do swojej duszy.

8. Chodź na spacery

Zwłaszcza spacery na łonie natury zmniejszają skutki stresu. Wykorzystaj do tego lato. Przyjemnie, zdrowe, za darmo.

9. Spędzaj czas na świeżym powietrzu

To nie jest dobry pomysł, żeby latem dużo siedzieć w domu. Tylko o tej porze roku możesz sobie sprawić radość pracą w ogrodzie, siedzeniem nocą na balkonie, jeżdżeniem na rowerze, pływaniem.

10. Zrób coś spoza strefy komfortu

Komfort oznacza, że robimy coś, co znamy, co jest przewidywalne. To, czego przewidzieć nie możemy, zwykle nas straszy. Ale jeśli nas nęci, oznacza to, że tego potrzebujemy. Letni czas jest doskonały na wypróbowanie nowego sportu, zakosztowania nowych smaków czy znajomości. Odwagi! Tego lata pielęgnuj swoje liczne potrzeby i dobrze się baw!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze