fbpx

Znajdź w sobie bohatera dnia

Znajdź w sobie bohatera dnia
123rf.com

Co czujesz rano po obudzeniu: radość i entuzjazm, czy nudę i przygnębienie? Od tego jak zaczniesz swój poranek, zależy cały dzień. A przecież każdy dzień jest wyjątkowy.
Gdybyś miała sobie codziennie rano zrobić zdjęcie, jakbyś na nim wyglądała? Uśmiechnięta i zrelaksowana czy smutna i zestresowana? Od czego zależy nasze nastawienie do kolejnego dnia naszego życia? Czy nie zależy w dużej mierze od nas samych? Może wystarczy tylko trochę się postarać.

  • Zacznij dzień od obietnicy. Obiecaj sobie, że pobiegasz wieczorem, że zadzwonisz do kogoś z kim dawno nie rozmawiałaś, że załatwisz zaległą sprawę. Postaw przed sobą cel, wyzwanie. I wymyśl dla siebie nagrodę: umów się z przyjaciółmi na wieczór, zaplanuj kolację z ukochanym, zobacz czy warto pójść do kina.
  • czy masz coś lub kogoś, co jest dla ciebie źródłem inspiracji? Co to jest? Jak w związku z tym realizujesz swoje plany i marzenia, czy żyjesz zgodnie ze wzorcem, który wyznajesz? Jeśli nie, spróbuj codziennie być konsekwentną i wykonaj jedną czynność związaną z tym, co dla ciebie jest ważne. Jeśli ważny jest dla ciebie los zwierząt hodowlanych, zrezygnuj z kupna mięsa tego dnia. Jeśli ważna jest dla ciebie wiara, wstąp do kościoła po drodze do domu.
  • czy często odmawiasz pomocy innym? Czy często twoimi decyzjami i chęcią pomocy kieruje wygoda? Postaraj się codziennie wykonać mały wysiłek – dla drugiego człowieka, dla twojego zwierzęcia, dla kogoś obcego. I zobacz jak się z tym poczujesz.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze