fbpx

Nie chce mi się! Jak się motywować?

Nie chce mi się! Jak się motywować?
fot. 123rf

Bywa tak, że po prostu nie chce nam się wstać z łóżka, albo nie chce nam się pomóc dziecku w lekcjach, albo przygotować dokumentów dla księgowej. Bez względu na głębszy powód braku motywacji do pewnych zadań, są proste sposoby, by ją odzyskać.
1. Pomyśl o kosztach, jakie przyjdzie ci ponieść, gdy tego nie zrobisz

Takie oszacowanie kosztów zwykle nie jest dla nas korzystne. Jeśli nie chce ci się ćwiczyć, pomyśl o kilogramach, których nie zrzucisz. Jeśli nie chce ci się iść na szkolenie, zastanów się czy awans nie przejdzie koło ciebie bokiem, itd.

2. Otaczaj się kreatywnymi ludźmi

Unikaj tych, którzy narzekają i są leniwi. Kiedy będziesz mieć dokoła siebie jednostki zmotywowane do działania i tobie łatwiej z tym pójdzie.

3. Odwróć uwagę od trudności, skoncentruj się na korzyściach

Gdy nie chce ci się czegoś zrobić, bo to trudne, nowe, ryzykowne, skieruj uwagą na korzyści, które będą twoim udziałem, kiedy jednak to zrobisz. Lękasz się założenia firmy? Pomyśl, jak bardzo rozwiniesz się i dowiesz czegoś o sobie, kiedy to zrobisz. Nie chce ci się iść z córką na zakupy, wyobraź sobie jaką jej sprawisz radość. Poświęcisz jej czas, ale zainwestujesz w waszą relację.

4. Skacz!

Po prostu zacznij to robić. Im dłużej odkładasz coś, czego nie chce ci się robić, tym trudniej się za to zabrać. Przez ten czas przychodzą negatywne myśli i argumenty, żeby jednak nie zacząć działać. Jeśli „skoczysz”, będziesz miała to już za sobą. Wstań i zrób to!

Jak skutecznie zacząć coś nowego? Trzy rady – TUTAJ

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze