1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Coraz starsze kobiety cieszą się seksem - badania

Coraz starsze kobiety cieszą się seksem - badania

fot.123rf
Przekonanie, że wraz z wiekiem kobiety tracą zainteresowanie seksem, jest błędne. Wynika to z badań przeprowadzonych w University of California.

W badaniu wzięło udział prawie 2 tys. kobiet w wieku od 45 do 80 lat. 43 proc. z nich powiedziało o co najmniej umiarkowanym pożądaniu seksualnym, a aż 60 proc. było aktywnych seksualnie w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Połowa kobiet aktywnych seksualnie określiła satysfakcję z tego płynącą od umiarkowanej do wysokiej. Więcej niż jedna czwarta kobiet w wieku 65 lat lub starszych pozostaje średnio lub bardzo zainteresowana seksem. A ponad jedna trzecia kobiet w tej grupie wiekowej była aktywna seksualnie w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Wśród tych kobiet, które przyznały, że nie uprawiają seksu najczęstszym powodem był brak zainteresowania tematem (39 proc), następnie brak partnera (36 proc), fizyczny problem u partnera (23 proc.) oraz brak zainteresowania ze strony partnera (11 proc.). Tylko 9 proc. zaznaczyło swój problem fizyczny.

- Nasze wyniki wskazują, że znaczna część kobiet po 45 roku życia nadal jest zainteresowana i zaangażowana w aktywność seksualną. W porównaniu z poprzednimi tendencja jest zwyżkowa - powiedział prof. Alison Huang z University of California w San Francisco.

Wyniki badań zostały opublikowane w internetowym wydaniu Journal of American Geriatrics Society.

Źródło: University of California - San Francisco

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze