1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Niezależna i w związku?

Niezależna i w związku?

</a>
Czy można być silną i niezależną kobietą i jednocześnie spełniać się w związku? Oczywiście, że tak!

</a>

Jak pisze The Guardian, obraz singielki już zawsze będzie miał twarz Bridget Jones z "Dziennika" albo Carrie Bradshaw z "Seksu w wielkim mieście. Te dwie bohaterki symbolizują cechy, jakie chciałaby mieć każda szanująca się singielka: są niezależne finansowo, inteligentne, mają duży krąg przyjaciół, wykonują ciekawą pracę i bardziej zależy im na uczciwości wobec siebie niż na potencjalnym związku.

Do niedawna wydawało się, że kobieta musi wybrać między niezależnością a związkiem, między zaufaniem a życiem w ciągłej związkowej niepewności, między wreszcie pełnym atrakcji życiem po godzinach a związkową nudą przed telewizorem. A już kobieta - feministka właściwie nie ma co wybierać.

Tymczasem dziennikarki The Guardian donoszą, że to wyobrażenie o singielce nie jest prawdą. Że marzeń kobiet silnych i niezależnych o związku nie trzeba wkładać między bajki, bo są one jak najbardziej realne. Po prostu "singielki" dobrze wiedzą, czego chcą, ale wiedzą też, że można mieć - wbrew pozorom - jedno i drugie: niezależność i prywatność w związku, przyjaciół i partnera. Może zatem czas na zmianę definicji słowa "singielka"?

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze