1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Jak powstaje związek - 10 pierwszych razów

123rf.com
123rf.com
To proces wzajemnego zbliżania się, kiedy rodzą się głębokie uczucia wypełniające sferę MY. Już nie ja. Jest 10 ważnych pierwszych razów w związku. Takie momenty są jak kamienie milowe, kiedy powstaje między ludźmi ważna więź.

1. Pierwszy raz intymnie

Ty i twój całkiem nowy mężczyzna w łóżku. Kochacie się, patrząc sobie w oczy, jest między wami czułość, ważne słowa, delikatny dotyk. Czujesz, że jest intymnie. To znak, że zaloty przechodzą w początkową fazę związku.

2. Pierwszy raz przedstawia cię jako swoją dziewczynę

To znak, że traktuje cię poważnie i jest dumny, że z nim jesteś. Zaczyna się kolejna faza miłosnej więzi.

3. Pierwszy raz nie jest przyjemnie

Wyrzuca ci, że za długo siedzisz w łazience, a ty wykrzykujesz, że tak naprawę nienawidzisz hokeja a on trzeci dzień z rzędu ogląda te głupie mecze. Pojawia się może niewygodna, ale jednak szczerość. To dobry krok w kierunku autentycznej relacji.

4. Pierwszy raz zaprasza cię na imprezę do swoich znajomych

Chce z tobą spędzić czas wśród swoich znajomych, jawnie przyznać się, że jesteście razem. Wspólne życie towarzyskie zbliża parę.

5. Pierwszy raz spotykasz się z jego rodziną

Pokazuje ci skąd pochodzi, jakie są jego korzenie. Podświadomie odkrywa jaki jest w istocie. Takie rodzinne wizyty mogą pogłębić relację, ale równie dobrze mogą zadziałać jak sygnał alarmowy, że nie chcesz związku z kimś takim. 6. Pierwsze raz wspólnie milczycie

Może w samochodzie, kiedy nie gra radio, może wieczorem, kiedy leżycie na łóżku - nic nie mówicie, zupełna cisza. I jest wam dobrze. Kiedy przy drugiej osobie można zrelaksować się i po prostu być - to znak, że jesteście razem - naturalnie i bez wysiłku.

7. Po raz pierwszy udziela ci wsparcia

Są w życiu trudniejsze chwile - strata pracy, choroba kogoś bliskiego - i wtedy stawiasz czoła tej sytuacji nie sama, tylko z nim. Jeśli jesteście wtedy ze sobą w głęboki, współczujący sposób - prawdziwa z was para.

8. Pierwszy raz uwzględnia cię w długoterminowych planach

W przyszłym roku pojedziemy na fantastyczne wakacje, weźmiemy psa ze schroniska, odłóżmy trochę pieniędzy na zmywarkę. Podczas takich prób rodzi się partnerstwo.

9. Pierwszy raz walczycie ze sobą

Padają przykre słowa, groźby a nawet przedmioty. Awantura nie na żarty! Wspólne życie dostarcza problemów do rozwiązania, a gdy między ludźmi są gorące uczucia, taki też jest sposób ich rozwiązywania. Natężenie wojny zależy od temperamentów, ale chodzi o pełne napięcia i twórcze tarcie.

10. Pierwszy raz zdajesz sobie sprawę, że jesteście rodziną

Ze ślubem czy bez, nie to jest istotne. W autentycznym związku w końcu pojawia się poczucie wspólnoty, przynależności do kogoś. Jeśli coś takiego poczujesz - jesteście razem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze