1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Cztery nawyki, które zapewnią ci szczęśliwy związek

123rf.com
123rf.com
Co chwila piszemy o tym, jak stworzyć udany związek, co chwila naukowcy publikują kolejne badania, które mają nam powiedzieć, co działa a co nie w związku. Nic dziwnego, miłosny związek to dla większości osób najważniejsza relacja w ich życiu.

Oto cztery nawyki, które zdaniem magazynu Psychology Today warto w sobie wypracować, by nasz miłosny związek dawał nam szczęście.

1. wyrazy uznania i miłości. Często zapominamy mówić sobie miłe rzeczy, często mówimy je dopiero wtedy, gdy przepraszamy się nawzajem po kłótni. Naukowcy mówią, że nasze życie w związku
byłoby dużo szczęśliwsze, gdybyśmy mówili sobie miłe rzeczy na co dzień, nie szczędzili sobie komplementów i dowodów miłości.

2. miejsce dla drugiej osoby. Kolejne raporty donoszą, że nasze życie jest coraz bardziej wypełniane obowiązkami, dodatkowymi zobowiązaniami, pasjami, atrakcjami, innymi słowy - rozpraszaczami. Jesteśmy tak zajęci i zabiegani, że często zapominamy o sobie a co dopiero o drugiej osobie. Dlatego psychologowie mówią: zrób w głowie i sercu stałe miejsce dla drugiej osoby
. Cały czas o niej pamiętaj, wyrób w sobie nawyk myślenia do niej, dzwonienia do niej, gdy się nie widzicie, rozmawiania z nią po całym dniu a nie tylko przerzucania się pytaniami i komendami: pranie zrobiłeś? Trzeba wyprowadzić psa! Posprzątaj ten syf!

3. akceptacja wpływu, jaki ma na nas druga osoba. Często jest tak, że, będąc z kimś, chcemy zachować kontrolę nad swoim życiem. Pilnujemy swojego konta, swoich spraw, spotykamy się ze swoimi przyjaciółmi, mamy swoje hobby i sekrety. Sekret polega na tym, by stworzyć świat wspólny - twój i partnera
: poznać ze sobą przyjaciół, zaprosić do swojego hobby, zwierzać się ze swoich spraw i sekretów. Ten wspólny świat w dużej mierze opiera się na kompromisie: w końcu wspólnie chcemy pojechać na wakacje, spędzić wolny czas, odpocząć. Nie zrobimy tego w pełnym zadowoleniu, jeśli się nie dogadamy i w swoich marzeniach i wyborach nie dopieścimy siebie nawzajem.

4. wewnętrzny świat twojego partnera.
Czy go znasz? Wiesz o czym marzy, o czym najczęściej myśli, czego się boi, czego unika i czego pragnie? Im lepiej poznamy się nawzajem, tym łatwiej nam będzie sprostać wzajemnym oczekiwaniom, a także spełnić potrzeby i pragnienia. Uczymy się siebie. Codziennie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze