1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. 7 powodów dla terapii małżeńskiej

7 powodów dla terapii małżeńskiej

123rf
Rozwód czasem jest najlepszym i najbardziej zdrowym rozwiązaniem. Jednak zanim do niego dojdzie, warto rozważyć terapię małżeńską. Oto siedem powodów, żeby razem udać się do psychoterapeuty.

1. Brak dobrej komunikacji

Gdy komunikacja uległa pogorszeniu tak bardzo, że trudno nam się porozumieć. Kiedy mówimy do siebie w taki sposób, że ranimy swoje uczucia lub wycofujemy się z dialogu.

2. Gdy ktoś zdradził lub myśli o romansie

Nawet po zdradzie można jeszcze naprawić relację, jeśli nadal jest zaangażowanie, gotowość do przebaczenia i odwaga na zmianę. Często w takiej sytuacji potrzebna jest pomoc specjalisty.

3. Kiedy pojawia się obojętność

Gdy między ludźmi siła uczuć maleje, a pozostaje tylko chłodne „współistnienie”, trzeba przyjrzeć się co za tym kryje, odkryć gdzie zagubiły się uczucia.

4. Gdy nie wiemy, jak pogodzić nasze różnice

Nawet gdy jesteśmy bardzo podobni, są obszary w których się różnimy. To normalne. Gdy nie wiemy jak je pogodzić, pojawiają się konflikty. Osoba trzecia może pomóc nam je rozwiązać.

5. Negatywne emocje Kiedy między ludźmi pojawia się agresja, pogarda, nienawiść, bierny opór, obwinianie, zawstydzanie, itp.,. to znak, że jest bardzo źle. Uwolnienie tych emocji i transformowanie je na pozytywne może sprawić, że rozwiniemy się jako pojedynczy ludzie oraz jako para.

6. Myśli o separacji

To sygnał, że nie jest nam ze sobą dobrze. Zwykle taką decyzję poprzedza oddalenie, kiedy rzadko przebywamy razem, mamy tylko swoje sprawy i mało jest w naszym związku sfery „my”.

7. Kiedy jesteśmy ze sobą ze względu na dzieci

Dzieci nie powinny być decydującym czynnikiem przy określaniu, czy para chce być razem. Dzieci bowiem intuicyjnie czują, czy rodzice są rzeczywiście szczęśliwi. Tylko jeśli uda im się przepracować deficyty dotyczące związku, wszyscy na tym zyskają.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze