1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. 10 przykazań szczęśliwej żony (cz.1)

10 przykazań szczęśliwej żony (cz.1)

123rf
Stało się - jesteś żoną. Zdecydowałaś się na ten krok i być może zastanawiasz się, co się teraz zmieni. A jeśli jesteś żoną od dawna, może nurtuje cię, jak być jeszcze szczęśliwszą żoną. Oto 10 przykazań dla ciebie.

1. Nie żyj jak w bańce

Czasami miłość działa jak szalony wir, który wciąga. Jest tak absorbująca, że inni ludzie, inne sprawy, inne działania przestają dla nas istnieć. To niedobrze. Pamiętaj zatem co jest dla ciebie ważne i było takie przed ślubem. Zanim połączyłaś się z tym mężczyzną, miałaś przecież przyjaciół, z którymi wybierałaś się na skałki, na filmowe maratony, interesowałaś się XVIII-wiecznymi pałacami lub współczesnym wzornictwem. Poza tym być może spędzałaś czas z rodziną czy wybierałaś się na studia podyplomowe. Obrączka na palcu czy zmiana nazwiska niczego tu nie zmieniają. Nadal żyj swoimi zainteresowaniami i pasjami. Twoje małżeństwo będzie dużo bardziej fascynujące, jeśli z nich nie zrezygnujesz. Będziecie mieli o czym rozmawiać przy kolacji :).

2. Żyjcie towarzysko

Spotykajcie się nie tylko z parami, tylko również z singlami. Utrzymujcie kontakty z sąsiadami, rodziną, znajomymi i przyjaciółmi z dawnych lat każdego z was. Róbcie to razem, wspólnie prowadźcie aktywne życie. Nasza potrzeba życia wśród ludzi może być różna, ale chodzi o to, żeby nie zamykać się w czterech ścianach, nie ograniczać się tylko do własnego towarzystwa i spraw związanych z życiem we dwójkę. Badania wskazują, że bardziej szczęśliwsi są ekstrawertycy i ci, którzy są otwarci na innych. Gdy będziecie żyli towarzysko, chwile sam na sam będą smakować jeszcze bardziej słodko.

3. Nie martw się, że nie możesz oglądać się za innymi mężczyznami

Nie odmawiaj sobie tego. Zauważanie fajnych facetów i reagowanie na męską energię świadczy tylko o tym, że wszystko jest w porządku. Ciesz się ich widokiem i tym, że ty nadal się podobasz.

4. Uwzględniaj teściów

Z nimi nie wzięłaś ślubu, to jasne, ale to rodzice twojego męża. Niezależnie jacy oni są i jakie masz do nich nastawienie. Jeśli nie ma w tobie serdecznej życzliwości czy żywego zainteresowania, pozostań przynajmniej neutralna. Nie jest dobrze, gdy teściowie są zbyt blisko, ale równie złe sa konflikty z nimi. Te dwie opcje szkodzą małżeństwu.

5. Nie porównujcie się z innymi małżeństwami

Jest w nas tendencja, żeby dorównać jakiejś normie, dogonić dowolny standard. Porównujemy się wówczas z innymi małżeństwami, z własnymi rodzicami, bo mamy przekonania, że małżeństwo ma być właśnie takie, a nie inne. Tymczasem szczęście zapewni wam tylko życie w zgodzie ze sobą. Wówczas znajdziecie swoją i tylko swoją drogę i sposób na związek. A będzie on zupełnie unikatowy.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze