1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Proste sposoby na głębszą bliskość

123rf.com
123rf.com
Życie w związku pełnym miłości jest bezcenne. Jak dbać o niego na co dzień prostymi, ale skutecznymi sposobami?

1. Nie reaguj negatywnie. Kiedy poczujesz, że narasta w tobie złość, frustracja, zazdrość czy każda inna negatywna emocja, zanim zareagujesz wobec partnera, rozeznaj się, co się dzieje wewnątrz ciebie. Zatrzymaj się z tym uczuciem i poczuj, co sama możesz z nim zrobić. Kiedy już nie będziesz w jego władzy, rozmowa z partnerem inaczej się potoczy.

2. Zaplanuj trochę czasu dla siebie.
Nawet 15 minut dziennie tylko sam na sam sprawia, że na bieżąco mamy kontakt ze sobą. Wówczas naszych emocji nie musimy projektować na najbliższych. Jest mniej konfliktów i nieporozumień.

3. Wstrzymaj się, żeby zaraz po obiedzie włączyć telewizor.
Prze kilka dłuższych chwil nie włączaj telewizora w chwili, gdy wydaje się, że nic nie ma do zrobienia. Pobądźcie ze sobą w takich momentach.

4. Weźcie razem prysznic.
Co za miła i seksowna propozycja.

5. Ważne rozmowy odbywajcie twarzą w twarz.
Sms-y, e-maile czy Facebook nie zastąpią osobistej komunikacji, która jest bardziej precyzyjna, wzbogacona o komunikaty niewerbalne i bardziej wypełniona szacunkiem.

6. Pamiętaj, że każda okazja do przytulania jest dobra.
Niech waszym rytuałem będzie przytulanie się przed zaśnięciem i po przebudzeniu, przed wyjściem do pracy i po przyjściu. Jak najczęściej.

7. Nie czekaj na specjalne okazje jak urodziny czy Boże Narodzenie, żeby obdarować partnera.
Wyrafinowana kolacja w zwykły wtorek, super kosmetyk nie z okazji imienin, przysługa niespodzianka – takie gesty sprawiają, że partner czuje się dla nas ważny. Wyrażaj to nie tylko słowami.

8. Nie bój się niespodzianek.
Życie razem nie znosi rutyny, ona mu nie służy. Każdą rocznicę poznania lub ślubu spędzajcie inaczej, niech wasze weekendy będą różnorodne podobnie jak pozycje seksualne.

9. Szanujcie się.
Kiedy choć raz okażesz partnerowi brak szacunku, na waszej relacji pojawi się rysa, która będzie się powiększać. Dlatego uważaj na niestosowne żarty, poniżanie i inne tego typu chwyty.

10. Często patrzcie sobie w oczy.
To przecież okna duszy, a kontakt na tym poziomie jest najważniejszy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze