1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Źródło obfitości

</a>
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Pieniądze to dla nas najczęściej ekscytujący, choć i będący wyzwaniem temat. Często żywimy wobec nich sprzeczne uczucia. Tymczasem warto się z nimi zaprzyjaźnić. To się po prostu opłaca

Pieniądze same w sobie nie są ani dobre, ani złe. To, czy przyniosą korzyści nam i innym, zależy od tego, jak ich użyjemy. Dlatego warto zastanowić się, jak je traktujemy i co myślimy o ich zarabianiu, bo mitów na ten temat jest bardzo wiele. Często wydaje nam się, że – choć chciałybyśmy mieć więcej pieniędzy – jest to niemożliwe. Praca, rodzina, dom pochłaniają nas tak bardzo, że wmawiamy sobie, że nie mamy czasu, by pomnożyć swoje finanse. Zdarza się też, że brakuje nam wiary w to, że stosunkowo niedużym wysiłkiem, możemy jeszcze bardziej poprawić naszą jakość życia. I mało która z nas zdaje sobie sprawę, że takie myślenie jest błędne. Kapitał, który do tej pory zgromadziłyśmy i doświadczenie, które zdobywałyśmy, można bowiem w prosty sposób skutecznie pomnażać, by po kilku latach powiedzieć sobie, że odniosłyśmy sukces. I zrealizowałyśmy swoje marzenia.

</a>

Nic nie dzieje się jednak od razu. To tak, jak ze zdobywaniem najwyższych szczytów górskich. Każdy może je zdobyć, ale trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Tak samo jest z zarabianiem pieniędzy. Musimy pamiętać, że nigdy nie jest za późno, by zacząć. A wszystkie potencjalne przeszkody warto potraktować jak kolejne wyzwania, którym jesteśmy w stanie sprostać. Nie tłumaczmy sobie, że nie zależy nam aż tak bardzo, żeby poświęcić trochę więcej czasu i uwagi sposobom na poprawę naszego życia. To nieprawda. Bogaci ludzie od biednych różnią się właśnie postawą wobec pieniędzy. Warto wiedzieć, co to znaczy myśleć jak milioner. To istotny krok do zmiany. Nie chodzi przecież o to, by żałować, że nie możemy posłać dzieci do renomowanej szkoły językowej, że oszczędzanie na przyszłość pozostaje tylko w sferze naszych marzeń i wyobraźni, a letni urlop ogranicza się do weekendowego wypadu za miasto. Życie jest w końcu jedno i jeśli tylko mamy możliwość, by mieć się lepiej, to trzeba tę szansę wykorzystać. A każda z nas taką szansę ma.

Kluczem do sukcesu jest nastawienie. Nawet optymistkom zdarza się mieć gorsze dni i chwile zwątpienia. Często postrzegamy pieniądze jako towar deficytowy, jakby było ich zbyt mało, żeby i dla nas mogło wystarczyć. Koncentrujemy się na braku, a to nie sprzyja konstruktywnemu działaniu. Trzeba to zmienić. Według nauczycieli duchowego rozwoju za naszymi myślami podąża bowiem energia, dzięki której często otrzymujemy właśnie to, na czym się koncentrujemy. Myślmy zatem o tym, czego chcemy, a nie o tym, czego się obawiamy.

Musimy też zastanowić się nad naszymi codziennymi nawykami, które – choć nie zdajemy sobie z tego sprawy – często ograniczają nasz potencjał. Bo chodzi przecież o to, byśmy w przyszłości miały poczucie, że z perspektywy czasu błahe powody nie podcięły nam skrzydeł. I że nie pozwoliły na osiągnięcie sukcesu, o którym od dawna marzyłyśmy, a na który było nas stać.

KONKURS Gdybyś mogła sobie powiedzieć za jakiś czas: „Stać mnie na to!”, to co by to było? Opisz nam jak zamierzasz realizować swoje pasje czy spełnić swoje marzenia, z założeniem, że masz na ich realizację potrzebne pieniądze. Czy masz już wyznaczony czas, kiedy to nastąpi? Wyobraź sobie jak będzie wtedy wyglądało Twoje życie.

Najciekawsze prace nagrodzimy uczestnictwem w warsztatach Akademii Zwierciadła, które odbędą się 16.11.2012 w hotelu Diana, w Warszawie. W trakcie zajęć z psychologiem Lidią D. Czarkowską i specjalistami Union Investment TFI będzie można opracować swój indywidualny plan realizacji marzeń, również od strony finansowej.

Na prace konkursowe wysłane na konkurs@zwierciadlo.pl z dopiskiem INWESTYCJA czekamy do 09.11.2012

Regulamin konkursu: Stać mnie na to

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze