1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda
  4. >
  5. Grzywka à la Brigitte Bardot znowu w modzie – do łask przywraca ją Selena Gomez. Komu pasuje francuska grzywka?

Grzywka à la Brigitte Bardot znowu w modzie – do łask przywraca ją Selena Gomez. Komu pasuje francuska grzywka?

(Fot. Frazer Harrison/Getty Images)
(Fot. Frazer Harrison/Getty Images)
Jest swobodna, zalotna i pełna uroku, a dobrze obcięta układa się sama. Grzywka Brigitte Bardot, rozsławiona przez francuską ikonę kina, doczekała się powrotu. Choć na Instagramie i TikToku już od kilku sezonów miewa swoje momenty, ostatnio wkroczyła na czerwone dywany. Fanką Bardot bangs jest między innymi Selena Gomez.

Amerykańska gwiazda zdecydowała się na grzywkę à la Brigitte Bardot w najbardziej rasowej odsłonie. Na premierze filmu „Lola” w Los Angeles aktorka posyłała zalotne spojrzenia spod gęstych, błyszczących pasm opadających na czoło. Dłuższa po bokach i krótsza po środku grzywka dodała gwieździe tajemniczości. W połączeniu z czerwoną szminką na ustach stworzyła niezapomniany duet. Trudno wyobrazić sobie lepszy hołd dla BB.

(Fot. Frazer Harrison/Getty Images) (Fot. Frazer Harrison/Getty Images)

Co pociąga nas w grzywce Brigitte Bardot? Wydaje się, że jej niewymuszony, naturalny urok z nutką kokieterii. Tymi samymi cechami emanowała sama BB, której nonszalancka fryzura pomogła przeistoczyć się w ikonę francuskiej popkultury. Nie bez znaczenia jest aspekt praktyczny – tak obcięte włosy wyglądają dobrze nawet kilka dni po myciu, a ich kształt łatwo „reanimować” za pomocą suchego szamponu i szczotki.

Jak stylizować grzywkę Brigitte dziś? Przed wami kilka wariantów.

Grzywka Brigitte Bardot – na boki czy na prosto?

(Fot. adoc-photos/Corbis/Getty Images) (Fot. adoc-photos/Corbis/Getty Images)

Cechą wiodącą Bardot bangs jest długość (pasma sięgają niemal górnych rzęs), a także gęstość i objętość. Mimo swojej „zamaszystej” formy grzywka układa się lekko i naturalnie. Dobrze obcięta nie wygląda ciężko ani geometrycznie – jest swobodna, nonszalancka, dziewczęca. Można układać ją na parę sposobów i właśnie to czyni ją szalenie uniwersalnym typem cięcia pasującym do wielu typów urody czy kształtów twarzy.

Grzywka Brigitte Bardot czesana na boki

W takim wydaniu można było najczęściej oglądać francuską aktorkę na ekranie. Poły grzywki rozchylone na boki jak kurtyna okalają twarz. Dłuższe boki sprawiają, że rysy wydają się smuklejsze, więc to dobra wersja grzywki dla osób o krąglejszej twarzy.

Grzywka Brigitte Bardot czesana na jeden bok

Bardot bangs to grzywka łatwo poddająca się stylizacji – wystarczy parę ruchów szczotką, aby zmienić kierunek włosów i stworzyć fryzurę układającą się na bok. Lekka asymetria działa w tym przypadku na korzyść osób o nieregularnych rysach.

Grzywka Brigitte Bardot na prosto

Ten wariant fryzury wybrała Selena Gomez. Przy takim cięciu szczególnie ważne jest, by włosy nad oczami były krótsze. Prosta grzywka niemal całkowicie zakrywa czoło, co powoduje optyczne „skrócenie” twarzy, ale za to pomaga wyeksponować kości policzkowe i usta.

Bob z grzywką - komu pasuje? Tak noszą tę fryzurę gwiazdy >>

Komu pasuje grzywka w stylu Brigitte Bardot?

Dużą zaletą Bardot bangs jest to, że dzięki odpowiedniemu ułożeniu można dopasować ją do każdego kształtu twarzy. Jeśli jest okrągła i chcesz ją wyszczuplić – wybierz wariant na boki. Przy pociągłych rysach najlepiej sprawdzi się cięcie na prosto. Grzywka zaczesana na jeden bok będzie wyglądać dobrze u każdego. Co istotne, to fryzura odpowiednia zarówno dla posiadaczek grubych włosów, jak i tych cieńszych. W tym drugim przypadku pomaga nawet optycznie je zagęścić.

Grzywkę w stylu Brigitte Bardot możesz modyfikować także w zależności od potrzeb. Wygląda pięknie zarówno w połączeniu z rozpuszczonymi, jak i związanymi włosami. By stworzyć romantyczny look, możesz zebrać pasma w koński ogon – dłuższe boki będą filuternie okalać twarz. To fryzura idealna na wieczór.

Jak stylizować grzywkę na Brigitte Bardot?

W przypadku naturalnie falowanych włosów grzywka układa się bez specjalnych zabiegów – wywijające się na zewnątrz końcówki same tworzą ramę dla twarzy. Najczęściej wystarczy skierować strumień powietrza suszarki od dołu w górę, a po chwili włosy opadną, rozdzielając się na boki. Wyjątkowo oporne na stylizację pasma można jeszcze spiąć po bokach klamerkami, co pomoże utrwalić ich kształt.

Do stworzenia grzywki à la Brigitte Bardot na cieńszych i prostszych z natury włosach może się przydać duża okrągła szczotka. Lekko wilgotne pasma podwijamy pod spód i suszymy. Po wyłączeniu suszarki można jeszcze na kilka sekund pozostawić je na szczotce. Następnie włosy roztrzepujemy palcami, by naturalnie się układały – prosto lub na boki. I voilà!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze