1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Wykłady otwarte prof. Jana Strelaua we Wrocławiu

Wykłady otwarte prof. Jana Strelaua we Wrocławiu

Jakie czynniki odpowiadają za kształtowanie naszego temperamentu? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza Regulacyjna Teoria Temperamentu autorstwa profesora Jana Strelaua, który zainauguruje cykl wykładów otwartych we wrocławskim wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

"Od badań podstawowych do zastosowań w praktyce psychologicznej na przykładzie regulacyjnej teorii temperamentu" to tytuł wykładu otwartego, który dla studentów i mieszkańców Wrocławia wygłosi profesor Jan Strelau. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada w nowej siedzibie wrocławskiego wydziału SWPS przy ul. Ostrowskiego 30 (godz. 12-14.30).

- Profesor Jan Strelau to jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych na świecie polskich psychologów. Na jego pracach wychowało się kilka pokoleń naukowców, dla wielu z nich jest on największym autorytetem - mówi Jakub Kuś, organizator wydarzenia i prezes biura Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii przy wrocławskim SWPS.

Kuś przekonuje, że to okazja na spotkanie z profesorem, który coraz rzadziej daje wykłady. Według organizatora zapowiedź wydarzenia na tyle poruszyła studentów i osoby zainteresowane psychologią, że udział w spotkaniu potwierdzili już uczestnicy z innych województw.

Profesor Jan Strelau (ur. 30 maja 1931 w Gdańsku), polski psycholog znany w skali międzynarodowej ze swoich badań nad temperamentem. Od 1957 do 2001 jego kariera naukowa związana była z Uniwersytetem Warszawskim, a od roku 2001 z Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, gdzie był pierwszym dziekanem Wydziału Psychologii, a od 2002 pełni funkcję prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej. Profesor jest członkiem Europejskiej Akademii Nauk (Academia Europaea), członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk i członkiem zagranicznym Fińskiej Akademii Nauk i Literatury. Otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Państwowego Uniwersytetu Nauk Humanistycznych w Moskwie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze