1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Uprowadzona Alice Creed

Uprowadzona Alice Creed

Filmów o porwaniach było już co niemiara. Tym razem jednak twórcy postanowili podejść do tematu bardziej analitycznie, przywiązując wielką wagę do szczegółów oraz sylwetek psychologicznych poszczególnych bohaterów.

Dwójka przestępców, Danny i Vic, porywa córkę brytyjskiego milionera. Żądania są proste - okup w wysokości dwóch milionów funtów. Dokładnie przygotowany plan wydaje się sprawdzać. Do czasu... Pomiędzy chłód analizy oraz precyzję logiki wkradają się bowiem emocje, które z minuty na minutę burzą kolejne fundamenty zbrodniczego przedsięwzięcia.

Reżyser dużo uwagi poświęca budowaniu napięcia, co - trzeba przyznać - wychodzi mu bardzo dobrze. Kolejne zwroty akcji są zaskakujące i robią na widzu wrażenie. Szkoda tylko, że w tym wszystkim uciekają reżyserowi same postaci. Z początku dobrze nakreślone, później giną jednak w natłoku zdarzeń. Na szczęście aktorzy znakomicie unieśli swoje role, a film do samego końca utrzymuje widza w napięciu.

The Disappearance of Alice Creed, reż. J. Blakeson. Wyk. Martin Compston, Eddie Marsan, Gemma Arterton, dyst. HAGI, Wlk. Brytania 2009

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze