1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Uprowadzona Alice Creed

Uprowadzona Alice Creed

Filmów o porwaniach było już co niemiara. Tym razem jednak twórcy postanowili podejść do tematu bardziej analitycznie, przywiązując wielką wagę do szczegółów oraz sylwetek psychologicznych poszczególnych bohaterów.

Dwójka przestępców, Danny i Vic, porywa córkę brytyjskiego milionera. Żądania są proste - okup w wysokości dwóch milionów funtów. Dokładnie przygotowany plan wydaje się sprawdzać. Do czasu... Pomiędzy chłód analizy oraz precyzję logiki wkradają się bowiem emocje, które z minuty na minutę burzą kolejne fundamenty zbrodniczego przedsięwzięcia.

Reżyser dużo uwagi poświęca budowaniu napięcia, co - trzeba przyznać - wychodzi mu bardzo dobrze. Kolejne zwroty akcji są zaskakujące i robią na widzu wrażenie. Szkoda tylko, że w tym wszystkim uciekają reżyserowi same postaci. Z początku dobrze nakreślone, później giną jednak w natłoku zdarzeń. Na szczęście aktorzy znakomicie unieśli swoje role, a film do samego końca utrzymuje widza w napięciu.

The Disappearance of Alice Creed, reż. J. Blakeson. Wyk. Martin Compston, Eddie Marsan, Gemma Arterton, dyst. HAGI, Wlk. Brytania 2009

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze