1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Remember Shakti - pożegnalny koncert w Warszawie

Remember Shakti - pożegnalny koncert w Warszawie

Inner Space Productions
Specjalna trasa Remember Shakti to wydarzenie na skalę europejską. Supergrupa Johna McLaughlina wystąpi w Warszawie 22 listopada.Gwarantowana nirwana.

[embed]http://youtu.be/_5iluNxWyW4[/embed]

Legendarna grupa reaktywowała się z okazji 40. rocznicy powstania, a jej pojawienie się na muzycznej scenie było od początku wielką sensacją. Założył ją gitarzysta stylu fusion, odkryty przez Milesa Davisa brytyjski wirtuoz John McLaughlin. Zaskoczenie było tym większe, że McLaughlin prowadził w latach 70. jeden z najpopularniejszych zespołów jazz-rocka, The Mahavishnu Orchestra. Artysta odrzucił elektryczne instrumentarium i kilowaty wzmocnienia i związał się z muzykami z… Indii.

Shakti to pionierska formacja World Music, zespół wirtuozów, wśród których obok gitarzysty wyróżniał się skrzypek L. Shankar (L to skrót od Lakshminarayana). Sam McLaughlin grał na specjalnie skonstruowanej gitarze akustycznej, w której drugi zestaw strun rezonował na podobieństwo strun indyjskiego sitara. Solistom towarzyszy egzotyczna sekcja rytmiczna z wyeksponowaną rolą tabli.

Koncert nowego składu Shakti to wieczór muzycznej ekstazy, w którym nastroje medytacji przeplatają się z chwilami czystej ekstazy. Nirwana gwarantowana!

John McLaughlin Remember Shakti;

Warszawa – Sala Kongresowa, 22 listopada, godz. 20:00

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze