1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Szukając Eryka

Wspaniały komediodramat o tym jak zwykłe, trochę smętne życie, może nabrać kolorów, jeśli tylko pozwolimy naszej wyobraźni pofolgować trochę bardziej niż zazwyczaj.

Eric Bishop nie jest zadowolony ze swego życia. Pracuje jako listonosz, ale nie czerpie żadnej satysfakcji z zajęcia jakie wykonuje. Wychowuje samotnie dwóch pasierbów, ma też córkę z poprzedniego związku, której matkę zostawił tuż po jej narodzinach. W pewnym momencie dochodzi do punktu, w którym rozważa samobójstwo. Z pomocą przychodzą jednak przyjaciele, którzy proponują mu odbycie kursu pokonywania stresu poprzez wyobrażenie sobie swych największych idoli. Erykowi ukazuje się jego imiennik - legenda brytyjskiego futbolu, Eric Cantona (piłkarz wystąpił tu w roli samego siebie), który od tej pory będzie wspierał go duchowo i pomagał w podejmowaniu decyzji, na jakie dotąd Eric nie mógł się zdobyć.

Nowy film Kena Loacha to podnosząca na duchu, pełna optymizmu historia o sile pasji, ale też i przyjaźni oraz solidarności. Pokazuje, że w grupie jesteśmy silniejsi, nie tylko względem innych ludzi i zdarzeń jakie nas dotykają, ale również (a może przede wszystkim) gdy musimy się skonfrontować z naszym własnym życiem.

reż. Ken Loach, wyst. Steve Evets, Lucy-Jo Hudson, Gerard Kearns, Eric Cantona, Belgia/Francja/Hiszpania/Wielka Brytania/Włochy 2009, dystr. SPI International Polska

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze