1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Gert Heidenreich "W mrokach czasu"

Nadkomisarza Alexandra Swobodę, głównego bohatera książki niemieckiego pisarza Gerta Heidenreicha "W mrokach czasu", poznajemy na miejscu okrutnej zbrodni. Ofiara zamiast twarzy ma maskę, którą tworzą... gwoździe.

Swoboda skrupulatnie bada wszelkie tropy mogące doprowadzić go do sprawcy brutalnego mordu. Towarzysząc policjantowi w śledztwie, poznajemy mieszkańców niewielkiej miejscowości i ich tytułowe mroczne tajemnice, a zapiski mordercy sprawiają, że przez całe śledztwo jesteśmy o krok przed prowadzącym je nadkomisarzem.

Heidenreich – jeden z najpoczytniejszych współczesnych pisarzy niemieckich błyskotliwie wiedzie czytelnika przez kolejne strony powieści i kunsztownie kreśli portrety mieszkańców. Co ciekawe, tworząc Swobodę, autor wzorował się na sobie samym. Wystarczy wspomnieć, że są z nadkomisarzem w podobnym wieku oraz z pasją oddają się malarskiemu hobby.

Pochodzący ze Śląska Swoboda, trudne śledztwo, a w tle dramatyczna prawdziwa historia będąca tłem powieści i przydająca jej autentyczności. W mrokach czasu to godna polecenia odskocznia od popularnych od kilku lat skandynawskich kryminałów . Wydawnictwo Zwierciadło, 2011, tłum. Justyna Drobkiewicz, s.300

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze