1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura
 4. >
 5. Nowa płyta Magdy Umer i Bogdana Hołowni

Nowa płyta Magdy Umer i Bogdana Hołowni

„Bezsenna noc” to tytuł nowej płyty dwojga wybitnych artystów - Magdy Umer i Bogdana Hołowni. Muzyka na głos i fortepian. Moderato cantabile i jazz piano. Prostota, wrażliwość i talent. Melancholia i uśmiech. Piękne piosenki o miłości.

</a> <strong>fot. Jacek Poremba</strong> fot. Jacek Poremba

Magda Umer śpiewa teksty wybitnych poetów: Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Ludwika Starskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jacka Korczakowskiego, Andrzeja Bianusza, Wincentego Fabera. Wśród kompozytorów same sławy: Henryk Wars, Władysław Dan Daniłowski, G. Cioffi, George Gershwin, Pat Johnson, Max Steiner, Jerzy Wasowski, Seweryn Krajewski, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Joseph Kosma, Zygmunt Konieczny. Ja właściwie opowiadam piosenki - zdradziła kiedyś w wywiadzie Magda Umer. Ale jakie to są opowiadania… i z jaką ścieżką dźwiękową! Już nie zapomnisz mnie czy Uciekaj moje serce to tylko dwie niezwykle piosenki, które znalazły się na nowej płycie Magdy Umer i Bogdana Hołowni.

Lista utworów znajdujących się na płycie „Bezsenna noc”

 1. Już nie zapomnisz mnie
 2. Bezsenna noc
 3. Jak to dziewczyna
 4. Jaki śmieszny jesteś pod oknem
 5. Szeptem
 6. La valse du mal
 7. Uciekaj, moje serce
 8. Nikt, tylko ty
 9. Pejzaż bez ciebie
 10. Co się z tym stało
 11. Pokoik na Hożej
 12. Martwe liście
 13. Człowiek, którego kocham
 14. Odmienia wszystko czas
 15. O, śnie!
Magda Umer, Bogdan Hołownia „Bezsenna noc” Słowa: Marian Hemar Muzyka: G. Cioffi Wykonawcy: Magda Umer, Bogdan Hołownia Wydawnictwo Agora

Przy okazji przypominamy o książce, w której spisano burzliwą – od scen kabaretowych do życia na emigracji – historię Mariana Hemara i Fryderyka Jarosy’ego „Mistrzowie kabaretu”

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze