1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wystawa Piotra Zbierskiego w Leica 6x7 Gallery

Wystawa Piotra Zbierskiego w Leica 6x7 Gallery

Piotr Zbierski, Push the Sky Away/ mat.pras. wystawy
Piotr Zbierski, Push the Sky Away/ mat.pras. wystawy
Zobacz galerię 5 zdjęć
15 grudnia w Leica 6x7 Gallery Warszawa rozpocznie się wystawa Piotra Zbierskiego, „Push the sky away”. Wystawa będzie jednocześnie premierą polskiej edycji książki pod tym samym tytułem. Ekspozycja potraw do 29 stycznia 2017.

15 grudnia w Leica 6x7 Gallery Warszawa rozpocznie się wystawa Piotra Zbierskiego, „Push the sky away”. Wystawa będzie jednocześnie premierą polskiej edycji książki pod tym samym tytułem. Ekspozycja potrwa do 29 stycznia 2017. Push the Sky Away” to tryptyk zamknięty w formie książki i wystawy, obejmujący najnowszy projekt Piotra Zbierskiego – „Stones were lost from the base” oraz jego wcześniejsze cykle: „Dream of White Elephants” i „Love has to be reinvented”. Nad całością autor pracował dziewięć lat. Prezentowane podczas wystawy fotografie są bardzo osobiste. Nie opowiadają o świecie, a bardziej o jego strukturze. Jak antropolog autor odnosi się do korzeni, do tego co było przed obrazem. „To, co mnie najbardziej interesuje, to dialog pomiędzy czasem mentalnym i wspólnym, relacje z przeszłością. Żyjemy w specyficznych czasach, gdzie kontakt z przyczynami występowania struktur językowych, logicznych, kulturowych, religijnych jest wielokrotnie zerwany, bądź wyparty przez współczesne hybrydy. Interesuje mnie nachodzenie się i erozja tych przestrzeni, dążenie do wyodrębnienia struktury, która pyta o to skąd przyszła; istnieje teraz, lecz jest wynikiem przeprawy przez wieki. Oddycha teraz, ale cała pokryta jest kurzem przodków. Wybieram miejsca ważne dla poprzednich cywilizacji, takie jak średniowieczne obserwatorium astronomiczne na Litwie czy tajemnicze twory, które powstały za sprawą tylko i wyłącznie sił natury”, mówi artysta.

Książka „Push the Sky Away” ukazuje się nakładem wydawnictwa PWSFTviT. To pierwsza tak obszerna publikacja fotografa, zawiera tekst prof. Eleonory Jedlińskiej oraz wiersz Patti Smith powstały specjalnie do tej pracy.

wystawa będzie czynna w godzinach: poniedziałek–sobota 10–20, niedziela 12–18, wstęp bezpłatny, Leica 6x7 Gallery Warszawa, Mysia 3, Warszawa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze