1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Najbardziej rentowni aktorzy 2016

mat. pras. filmu Kapitan Ameryka
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Amerykański Forbes opublikował tradycyjne zestawienie gwiazd, których udział w filmie gwarantuje największe wpływy. W pierwszej piątce znalazły się dwie aktorki i trzech aktorów.

Od lat filmy o superbohaterach cieszą się największym powodzeniem, a więc i przynoszą najwięcej wpływów ze sprzedaży biletów. Nie inaczej było i w tym roku. W rankingu najbardziej rentownych gwiazd amerykańskiego kina przodują aktorzy, którzy pokazali na ekranie swoją nadzwyczajną moc.

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się Chris Evans znany jako Kapitan Ameryka. Zaraz za nim plasuje się Chris Pratt - jego wartość rynkowa wzrosła po sukcesie filmu „Jurassic World”, który - choć skrytykowany przez naukowców za podstawowe błędy - przyciągnął do kin tłumy. Trzecia lokata przypadła pierwszej w rankingu aktorce, Scarlett Johansson, a czwarta - Mili Kunis, dla której mijający rok oznacza przed wszystkim rolę w „Złych mamuśkach”. Pierwszą piątkę zamyka Vin Diesel, nadal dobrze wyceniany dzięki zeszłorocznemu hitowi „Szybcy i wściekli 7”.

Forbes znany jest z publikowania raportów i zestawień, zaledwie kilka dni temu ukazał się z kolei ranking najmniej wartościowych aktorów, w którym niechlubne prowadzenie przypadło Johnny'emu Deppowi.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze