1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Blues Brothers jako serial telewizyjny?

Dan Aykroyd próbuje sprzedać pomysł na pilota nowej telewizyjnej serii nawiązującej do kinowego hitu lat 80. „The Blues Brothers”.

Aykroyd i była żona nieżyjącego już Johna Belushi od lat mają telewizyjne prawa do postaci Jake’a i Elwooda Blues. W tej chwili szukają stacji, która będzie chętna na transmisję serii w Ameryce.

Aykroyd napisał już scenariusz wraz z Anne Beatts, Wayne Catania i Kieronem Lafferty. Fabuła ma być pełna muzyki i opowiadać o tym jak bracia, po wyjściu z więzienia, wyruszają na poszukiwania ojca Elwooda. W role główne mają wcielić się zupełnie inni, nowi aktorzy, natomiast Dan Aykroyd użyczy głosu funkcjonariuszowi policji.

Blues Brothers zadebiutowali w 1978 roku jako skecze w programie Saturday Night Live i od razu stali się wielkim sukcesem, co doprowadziło do filmu kinowego z 1980 roku, który stał się hitem i obiektem kultu w wielu kręgach. Wyreżyserował go John Landis, a w rolach głównych wystąpili Dan Aykroyd jako Elwood oraz John Belushi jako Jake. Pomimo śmierci Johna Belushi w 1982 roku, Aykroyd nie zrezygnował z kontynuowania pomysłu. Wyruszył w trasę koncertową z bratem Johna, Jimem Belushi pod szyldem The Blues Brothers, a w 1998 roku na dużym ekranie można było oglądać, dość niefortunny niestety, sequel filmu, zatytułowany „Blues Brothers 2000”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze