1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Blues Brothers jako serial telewizyjny?

Dan Aykroyd próbuje sprzedać pomysł na pilota nowej telewizyjnej serii nawiązującej do kinowego hitu lat 80. „The Blues Brothers”.

Aykroyd i była żona nieżyjącego już Johna Belushi od lat mają telewizyjne prawa do postaci Jake’a i Elwooda Blues. W tej chwili szukają stacji, która będzie chętna na transmisję serii w Ameryce.

Aykroyd napisał już scenariusz wraz z Anne Beatts, Wayne Catania i Kieronem Lafferty. Fabuła ma być pełna muzyki i opowiadać o tym jak bracia, po wyjściu z więzienia, wyruszają na poszukiwania ojca Elwooda. W role główne mają wcielić się zupełnie inni, nowi aktorzy, natomiast Dan Aykroyd użyczy głosu funkcjonariuszowi policji.

Blues Brothers zadebiutowali w 1978 roku jako skecze w programie Saturday Night Live i od razu stali się wielkim sukcesem, co doprowadziło do filmu kinowego z 1980 roku, który stał się hitem i obiektem kultu w wielu kręgach. Wyreżyserował go John Landis, a w rolach głównych wystąpili Dan Aykroyd jako Elwood oraz John Belushi jako Jake. Pomimo śmierci Johna Belushi w 1982 roku, Aykroyd nie zrezygnował z kontynuowania pomysłu. Wyruszył w trasę koncertową z bratem Johna, Jimem Belushi pod szyldem The Blues Brothers, a w 1998 roku na dużym ekranie można było oglądać, dość niefortunny niestety, sequel filmu, zatytułowany „Blues Brothers 2000”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze