1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. 1983- Pierwszy Polski serial Netflix

1983- Pierwszy Polski serial Netflix

materiały prasowe
materiały prasowe
A co jeśli historia którą znasz opiera się na kłamstwie? Co, jeśli kłamstwa z przeszłości wpływają na teraźniejszość?  Nowy polski serial w reżyserii Agnieszki Holland i Katarzyny Adamik pojawi się na platformie Netflix już 30 listopada!

 

Akcja serialu toczy się w 2003 roku i przedstawia alternatywną rzeczywistość a Polska to kraj w którym nadal toczy się zimna wojna. Atak terrorystyczny z 1983 roku sprawia, iż Polacy tracą szansę na wyzwolenie, a Związek Radziecki nie upada. Dopiero po 20 latach student prawa z pełny ideałów oraz skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

 

 

https://youtu.be/oqJfNNt1BEc

Serial został wyreżyserowany przez Katarzynę Adamik, Olgę Chajdas, Agnieszkę Holland i Agnieszkę Smoczyńską. Pomysłodawcą serialu, jego twórcą oraz autorem scenariusza jest Joshua Long. Za zdjęcia odpowiadają Tomasz Naumiuk i Arkadiusz Tomiak.

W rolach głównych obok Roberta Więckiewicza i Macieja Musiała, występują Michalina Olszańska, Andrzej Chyra i Zofia Wichłacz.

 

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze