1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

"O północy w Paryżu" najbardziej kasowym filmem Woody’ego Allena w Polsce!

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Rewelacja kin na całym świecie, zniewalająca komedia „O północy w Paryżu” potrzebowała zaledwie czterech tygodni, by stać się w Polsce najbardziej kasowym filmem Allena w historii.

Już w miniony czwartek film pobił frekwencyjny rekord należący do „Vicky Cristina, Barcelona” (435 405 widzów), największego dotychczas przeboju kasowego Allena na naszych ekranach.

O północy w Paryżu” to wciąż jeden z najchętniej oglądanych filmów w naszym kraju i już czwarty tydzień z rzędu utrzymuje się w ścisłej czołówce polskiego box office’u. Od dnia premiery  – 26 sierpnia – paryską fantazję miłosną Allena obejrzało 495,564 widzów!

Fenomenalnie przyjęcie „O północy w Paryżu” przez polską publiczność wpisuje się w popularność jaką komedia Allena cieszy się na całym świecie. Najbardziej kasowy hit w historii reżysera zarobił globalnie ponad 107 milionów dolarów i jest uznawany za jednego z czołowych faworytów do przyszłorocznych Oscarów.

W letniej rewelacji kin na całym świecie - komedii „O północy w Paryżu”, której uroczysta premiera uświetniła otwarcie tegorocznego festiwalu w Cannes, śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez (Rachel McAdams - „Sherlock Holmes”, „Polowanie na druhny”) i Gil (Owen Wilson - „Poznaj moich rodziców”, „Polowanie na druhny”) przybywają do światowej stolicy romansu, planując ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na ciężką próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen - „Królowa”, „Saga Zmierzch”) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard, nagrodzona Oscarem za „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, gwiazda „Incepcji” i „Nine: Dziewięć”), a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni! W gwiazdorskiej obsadzie magicznej komedii Woody’ego Allena znajdziemy także laureatów Oscara Adriena Brody („Pianista”, „King Kong”) oraz Kathy Bates („Misery”, „Titanic”) w rolach miłosnych doradców Gila.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze