1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Album "7 Rooms" Rafała Milacha w przedsprzedaży

Album "7 Rooms" Rafała Milacha w przedsprzedaży

</a> fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Zobacz galerię 6 zdjęć
7 Rooms pierwsza książka Rafała Milacha w wersji limitowanej już w przedsprzedaży

7 Rooms opowiada historię 7 Rosjan, z 3 rosyjskich miast: Moskwy, Jekaterynburga i Krasnojarska. Wszyscy urodzili się w Związku Radzieckim, ale w swoje dorosłe życie weszli w putinowskiej Rosji. Bohaterowie tego cyklu nie są superbogaczami, nie pochodzą też z marginesu społeczeństwa. Są zwykłymi ludźmi mieszkającymi na przedmieściach. 7 Rooms nie jest opowieścią o pokoleniu, nie daje również odpowiedzi na to, czym jest współczesna Rosja. 7 Rooms to intymny dialog fotografa ze swoim bohaterem.

</a> fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Rafał Milach, fotograf dokumentalista, absolwent AS P w Katowicach oraz ITF w Opawie. Od ponad 10 lat realizuje projekty poświęcone transformacji w krajach rosyjskojęzycznych i Europie Środkowo-Wschodniej. Efektem tej pracy są eseje Szare (2002), Wunderland (2006), Czarne Morze Betonu (2009) czy 7 Pokoi (2011). Fotografie Rafała były wystawiane m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej MoCA Shanghai oraz są częścią stałej kolekcji Kiyosato Museum of Photographic Art w Japonii. Były również prezentowane na takich festiwalach jak Photoespana, Look3 czy Rencontres Photographiques we francuskim Arles. W 2007 roku Rafał został stypendystą fundacji World Press Photo biorąc udział w prestiżowych warsztatach Joop Swat Masterclass w Amsterdamie.

</a> fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Przez kolejne trzy lata otrzymał stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Europejskiej Fundacji Kultury i Funduszu Wyszechradzkiego. Fotografie Rafała były nagradzane na World Press Photo, Pictures of the Year International, Photography Book Now oraz na New York Photo Festival Awards. Rafał jest współzałożycielem kolektywu Sputnik Photos, z którym od ponad 5 lat dokumentuje zmiany zachodzące w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest również kuratorem książek “Rough cut” (wyd. Instytut Kultury Wizualnej 2011), “25/25” i “Don’t mess with Texas” w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011.

</a> fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze