1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Les Femmes S en Mêlent - Festiwal kobiecej muzyki niezależnej w Warszawie i Berlinie

Les Femmes S en Mêlent - Festiwal kobiecej muzyki niezależnej w Warszawie i Berlinie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
W dniach 8 - 11 grudnia odbędzie się kolejna edycja festiwalu Les Femmes S en Melent. Po raz pierwszy LFSM Festival odbędzie się jednocześnie w Berlinie i Warszawie, podkreślając, jak bardzo obie stolice są ważnymi centrami twórczości artystycznej w Europie.

Les Femmes S en Mêlent - festiwal kobiecej muzyki niezależnej, celebrującej twórczość kobiet, od 13 lat cieszy się prestiżem i rosnącym zainteresowaniem w całej Europie. Premierowy koncert w 1997 roku w Paryżu ewoluował do rangi festiwalu, zadomowił się w kilkunastu miastach we Francji, a następnie wpisał się do kalendarza ważnych wydarzeń muzycznych w Belgii, Szwajcarii, Niemczech, Hiszpanii i Anglii. Pełen pasji, świeżości, eklektyzmu i ciekawości LFSM festiwal zagłębia się w tematykę kobiecą. Zwiększone zainteresowanie festiwalem LFSM było sprzężone z coraz mocniejszą pozycją kobiet na światowej scenie muzycznej. LFSM jednogłośnie okrzyknięty jako unikatowe i niezbędne spotkanie muzyczne w całej Europie, stanowi integralną cześć jednej z najgorętszej scen muzycznych i wciąż jest kopalnią nowych talentów. Festiwal pełen twórczej energii, ewoluował w jedno z najciekawszych europejskich wydarzeń kulturalnych.

Festiwal opiera się na koncepcji współpracy z kultowymi artystkami międzynarodowymi, ale również odkrywa nowe talenty, potwierdzając swoje głębokie zaangażowanie we wspieraniu kobiecej twórczości. Nazwa festiwalu LFSM jest oparta na subtelnej grze słów, komentuje (ważną) pozycję kobiet na scenie muzycznej. Nazwa festiwalu implikuje twórcze zamieszanie, dynamizm, pomysłowość i zaangażowanie kobiet w kształtowaniu trendów. To co się dzisiaj wydaje oczywiste, nie zawsze było tak ewidentne… LFSM Festival  Berlin-Warszawa będzie miał miejsce w dwóch stolicach środkowej Europy podczas jednego weekendu (otwarcie i zakończenie festiwalu w Warszawie). W piątek w obu miastach odbędą się dwie imprezy, natomiast w sobotę artystka z Warszawy - Yula - wystąpi w Berlinie. Taka koncepcja festiwalu ma zakomunikować publiczności idee ruchu, wymiany i interaktywności.

LFSM Festival Berlin-Warszawa odbędzie się 8 i 9 grudnia w Klubie Powiększenie oraz 11 grudnia w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze