1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Gienek Loska - płyta "Hazardzista" już w sprzedaży

21 listopada miała miejsce premiera płyty "Hazardzista", którą nagrał Gienek Loska wraz z zespołem

Gienek Loska urodził się na Białorusi. W 1992 roku przeniósł się do Wrocławia. Jest współzałożycielem i wieloletnim wokalistą blues-rockowego zespołu Seven B. W chwili obecniej jest frontmanem grupy Gienek Loska Band, z którą nagrał płytę "Hazardzista".

Loska jest zwycięzcą pierwszej polskiej edycji programu "X Factor", w którym opiekował się nim Czesław Mozil. Brał też udział w innych programach typu talent show ("Mam talent", "Szansa na sukces"). Znany jest także z występów na ulicach polskich miast.

Debiut płytowy Gienek Loska Band, wyprodukowany przez Macieja Muraszko (znanego fanom jazzu, muzyki teatralnej i filmowej, a na co dzień szefa zespołu Psychodancing, grającego z Maciejem Maleńczukiem). To z jednej strony lekcja klasycznego rock'n'rolla w stylu Led Zeppelin, ale z drugiej wierność własnym korzeniom - nie tylko pojawiają się motywy ludowe, ale też Gienek nie kryje akcentu, tej wschodniej śpiewności w swoim głosie, która przywodzi na myśl niezapomniane, rockowe lata Czesława Niemena.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze