1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Edyta Geppert spotka się z fanami 15 grudnia w Warszawie!

Edyta Geppert spotka się z fanami 15 grudnia w Warszawie!

Fot. Andrzej Świetlik
Fot. Andrzej Świetlik
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników talentu Pani Edyty Geppert na spotkanie z wokalistką, które odbędzie się 15 grudnia (czwartek), o godzinie 18.00 w EMPIK Megastore (Junior) przy ul. Marszałkowskiej 116/122 w Warszawie.

Edyta Geppert będzie podpisywać swoją najnowszą płytę "Święta z bajki", na której znalazły się najpopularniejsze klasyczne polskie kolędy oraz trzy piosenki świąteczne napisane przez Magdę Czapińską, Jacka Cygana i Grzegorza Wasowskiego do muzyki Seweryna Krajewskiego i Tomasza Bajerskiego.

14 listopada 2011 odbyła się premiera najnowszej płyty Edyty Geppert zatytułowana „Święta z bajki”. Jest to pierwszy album w dorobku artystki nagrany specjalnie z okazji Bożego Narodzenia. Zawiera on czternaście utworów. Na płycie znalazły się najpopularniejsze, klasyczne, polskie kolędy oraz trzy piosenki świąteczne: Magdy Czapińskiej i Seweryna Krajewskiego „ Zgubiliśmy się”, Jacka Cygana i Tomasza Bajerskiego tytułowe „Święta z bajki”, oraz  popularne „Jingle Bells” z polskim tekstem Grzegorza Wasowskiego. Całość uzupełnia fragment poematu K. I. Gałczyńskiego „Przed zapaleniem choinki” cz. VII.: „Powrót” w interpretacji Piotra Loretza. Wszystkie aranżacje - Krzysztof Herdzin. W nagraniu wzięła udział orkiestra Sinfonia Viva oraz znakomity gitarzysta Janusz Strobel. Nagrań dodkonano w Studio Polskiego radia im. Agnieszki Osieckiej oraz w Studiu Film Faktory we wrześniu 2011 r.

Zamiarem twórców płyty było stworzenie z wszystkich tych utworów integralnej całości,  stanowiącej opowieść  o Narodzeniu i Świętach Bożego Narodzenia. Jej ramami są współczesne piosenki świąteczne. Stanowiącym jądro tej opowieści, powszechnie znanym polskim kolędom, urzekającym swoją szlachetnością i pięknem, Edyta Geppert starła się nadać bardzo osobisty i silnie emocjonalny wyraz.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze