1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Michael Jackson „Forever King of Pop” - musical, który porwie Polskę

Michael Jackson „Forever King of Pop” - musical, który porwie Polskę

Zobacz galerię 6 zdjęć
Najważniejsze utwory w historii muzyki rozrywkowej, zapierająca dech w piersiach kreacja sceniczna, wielkie widowisko ku czci legendy popu - wiosną w Polsce zawita najlepszy spektakl o Michaelu Jacksonie „Forever King of Pop”.

Po Hiszpanii i Francji, to właśnie nad Wisłą, będziemy mogli się cieszyć ze znakomitego widowiska pokazującego karierę Michaela Jacksona od samych jej początków w zespole Jackson 5.  Forever King of Pop jest pełną wrażeń podróżą muzyczną, której towarzyszą przeboje samego Michaela oraz te stworzone razem z Jackson 5: Billie Jean, Beat It, Bad, ABC, I Want You Back, Smooth Criminal, Human Nature i wiele innych, jak również najbardziej znaczące w jego karierze musicale, w których wystąpił po raz pierwszy jako główna postać sceniczna: Thriller i Smooth Criminal. Forever King of Pop to spektakl ze znakomitymi efektami specjalnymi, chórem gospel, międzynarodową obsadą, wyjątkowymi muzykami, wokalistami i tancerzami dającymi z siebie mnóstwo wysiłku i przekazujący swój osobisty podziw i szacunek dla artystycznego dzieła ikony światowej muzyki.

- 40 młodych, wyjątkowych artystów, którzy występują na żywo przed publicznością, świetna choreografia, fantastyczne efekty specjalne  oraz jakość, na której straży stoi Fundacja Jacksonów, to wszystko gwarantuje, że spektakl Forever King of Pop zapadnie polskiej publiczności w pamięci na długie lata – przekonuje Grzegorz Furgo, właściciel Agencji Kontakt, zajmującej się organizacją trasy musicalu w Polsce.

Po śmierci Michaela Jacksona pojawiło się wiele projektów próbujących pokazać jego niesamowitą karierę. Żaden nie zdobył jednak tak wielkiego uznania krytyków na całym świecie i aprobaty całej jego rodziny, jak Forever King of Pop.

- Widowisko jest najlepszym spektaklem, jaki kiedykolwiek oglądaliśmy. Udało się w nim uchwycić wszystkie różnorodne koncepcje i artystyczne poglądy Michaela Jacksona. Jesteśmy dumni, że Forever King of Pop jest wspierany przez fundację Rodziny Jacksonów jako nasze oficjalne przedstawienie, które będzie przez lata objeżdżało świat – podkreśla Simon Sahouri, Prezes Fundacji Rodziny Jacksonów.

Forever King of Pop to widowisko niezwykłe, adresowane do osób w każdym wieku. Jedną z jego wyjątkowych cech jest stworzenie atmosfery, jaką się odczuwa na koncercie specyficznego typu, o bardzo pieczołowicie opracowanej realizacji, z muzyką i śpiewem na żywo, doskonale skoordynowaną grupą taneczną, wszystko to wiodące widza zgodnie z subtelną linią narracji najbardziej rozpoznawalnych przebojów Michaela Jacksona. Jakość wykonań wokalistów, magia różnorodnych efektów specjalnych, świetna choreografia – zarówno głównych aktorów, jak i tancerzy – a także kunszt muzyków są elementami konstrukcyjnymi doskonale zaprojektowanego przedstawienia budzącego niewyobrażalne wrażenia.

Światowa premiera musicalu Forever King of Pop miała miejsce w marcu 2010 r. na prestiżowej scenie teatru Lope de Vega w Madrycie. Spektakl Forever King of Pop opuścił Madryt 23 maja 2010 aby odwiedzić największe sceny Hiszpanii, skąd wyruszy na podbój Europy, zaczynając swoją podróż od Paryża a potem, już w marcu 2012, docierając do Polski.

- W planach jest 8 pokazów zorganizowanych w 6 najważniejszych salach w kraju. Już dzisiaj widać wielkie zainteresowanie naszym spektaklem. Doceniają go fani talentu scenicznego króla popu, krytycy, zwykli odbiorcy. Wiosną Polskę odwiedzi przedstawienie na światowym poziomie. Wszystkim, którzy nie chcą go przegapić zalecam pośpiech, bilety rozchodzą się w ekspresowym tempie – tłumaczy Grzegorz Furgo.

 

W Polsce spektakl zaprezentowany zostanie w najbardziej prestiżowych salach:

 

Warszawa, Sala Kongresowa PKiN

13.03.2012

Warszawa, Sala Kongresowa PKiN

14.03.2012

Gdańsk/Sopot, Ergo Arena

16.03.2012

Bydgoszcz, Hala Łuczniczka

18.03.2012

Zielona Góra, Centrum Rekreacyjno-Sportowe

20.03.2012

Wrocław, Hala Stulecia

22.03.2012

Zabrze, Dom Muzyki i Tańca

24.03.2012

Zabrze, Dom Muzyki i Tańca

25.03.2012

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze