1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

"Piękna i Bestia" - wielki klasyk Disneya powraca w 3D

„Piękna i Bestia”, uwielbiana przez kolejne pokolenia dzieci, pełna magii i romantyzmu opowieść o miłości i przeznaczeniu, trafi na nasze ekrany w technice 3D, oczywiście w polskiej wersji językowej. Premiera filmu w kinach już 3 lutego.

„Piękna i Bestia” to nieśmiertelny disnejowski klasyk, arcydzieło animacji i pierwszy film animowany, który otrzymał nominację do Oscara w kategorii Najlepszy film. Przeszedł także do historii jako jeden z najlepszych musicali wszech czasów. Oscarami nagrodzono twórców za Najlepszą muzykę oryginalną oraz Najlepszą piosenkę – „Beauty and the Beast”, w wykonaniu Céline Dion i Peabo Brysona (1992). Przypadły im także Złote Globy w kategoriach Najlepsza komedia lub musical, Najlepsza muzyka i Najlepsza piosenka.

Przekształcenia „Pięknej i Bestii” w widowisko trójwymiarowe podjął się stereograferRobert Neuman – ten sam, który dokonał podobnego przekształcenia „Króla Lwa”. Neuman podkreślał, że technika 3D wspiera narrację, lecz jej nie dominuje. – Jak każdy inny element filmu, np. muzyka, 3D służy uwydatnieniu najbardziej poruszających momentów i pomaga budować napięcie – tłumaczył. – W punktach kulminacyjnych efektów 3D jest najwięcej. Podczas pracy nad wersją 3D Neuman wraz z ekipą ściśle współpracował z producentem filmu Donem Hahnem oraz reżyserami Garym Trousdalem i Kirkiem Wisem, którzy służyli radą i pomocą.

Urodziwa Bella zostaje uwięziona przez Bestię w tajemniczym, zaklętym zamku. Wkrótce jednak dziewczyna odkrywa, że za odpychającą powierzchownością Bestii kryje się serce i dusza księcia.

„Piękna i Bestia 3D” w kinach od 3 lutego!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze