1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Męskie Granie powraca

Męskie Granie powraca. Na zdjęciu artyści, którzy wzięli udział w ubiegłorocznej edycji: Krzysztof Zalewski, Igo, Nosowska i Organek. (fot. materiały prasowe)
Męskie Granie to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się jednak w nieco zmienionej formie. O szczegółach przeczytacie poniżej. 

Koncerty Męskiego Grania od 2010 roku są nieodłącznym elementem każdych wakacji, a utwory promujące projekt niemalże za każdym razem podbijają najważniejsze listy przebojów w kraju. Przez ostatnią dekadę w przedsięwzięciu wzięło wielu artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Gwiazdami Męskiego Grania byli m.in. Nosowska, Brodka, Voo Voo, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Organek i O.S.T.R.

Z powodu pandemii tegoroczne Męskie Granie przenosi się do sieci. Organizatorzy zaplanowali specjalną serię wakacyjnych odcinków, które transmitowane będą na żywo ze studia. W sobotę 13 czerwca odbędzie się pierwszy z nich. Interaktywne „Studio Ż” rozpocznie się o godzinie 19:00 na Facebooku i kanale YouTube Męskiego Grania.

Gospodynią spotkania będzie Katarzyna Nosowska, która przeprowadzi wywiady z zaproszonymi do studia gośćmi, m.in. Wojciechem Waglewskim, Smolikiem, Brodką oraz Krzysztofem Zalewskim. Artyści wspólnie powspominają minione edycje Męskiego Grania oraz udział w ubiegłorocznej supergrupie Orkiestra Orkiestr, w skład której weszli muzycy występujący w dziesięciu singlach promujących projekt. Program rozpocznie się rozmową w studiu. Następnie obejrzymy nagrania z Męskiego Grania 2018 i 2019 oraz posłuchamy archiwalnych utworów. Kolejne „Studio Ż” odbędzie się za tydzień, w sobotę 20 czerwca.

Każde Męskie Granie ma swój hymn. Utworem wiodącym ubiegłorocznej edycji była energetyczna piosenka „Sobie i Wam” w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego, Igora Walaszka, Organka i Katarzyny Nosowskiej. W tym roku, mimo odwołania trasy i przeniesienia Męskiego Grania do sieci, fani również mogą liczyć na nowy hymn. Nazwiska artystów, którzy skomponują i nagrają utwór nie są jeszcze znane. Zostaną one ogłoszone 1 lipca.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze